Air Products Home

News ReleaseSpoločnosť Air Products získala tretí rok za sebou zlatú medailu EcoVadis za spoločenskú zodpovednosť firiem

02/07/2020 Lehigh Valley, Pa.

Spoločnosť Air Products (NYSE: APD), popredný svetový výrobca technických plynov, dnes oznámila, že opäť získala zlatú medailu za aktivity spoločenskej zodpovednosti (CSR) od nadnárodnej ratingovej agentúry EcoVadis. Najvyššie ocenenie získala tretí raz za sebou za výsledky za ochranu a zlepšovanie životného prostredia, pracovných podmienok a vzťahov s obchodnými partnermi.

Air Products Wins EcoVadis Gold Medal for Corporate Social Responsibility for Third Year in a Row„Sme hrdí na to, že sme za naše aktivity v oblasti CSR opäť získali zlatú medailu EcoVadis,“ povedal Simon Moore, viceprezident spoločnosti Air Products pre vzťahy s investormi, firemné vzťahy a udržateľný rozvoj. „S prihliadnutím na problémy dnešného sveta je spoločenská zodpovednosť dôležitejšia než kedykoľvek v minulosti a my veríme, že každá naša spoločnosť a každý náš zamestnanec má dôležitú úlohu pri budovaní lepšej budúcnosti. V spoločnosti Air Products je udržateľný rozvoj súčasťou nášho vyššieho poslania a ocenenie spoločnosťou EcoVadis potvrdzuje, že sa nám darí ho naplniť. Jeho hodnoty slúžia našim zákazníkom i zamestnancom, komunitám, kde žijeme a pracujeme a našim investorom.“

Získanie tretej medaile od spoločnosti EcoVadis zaväzuje spoločnosť Air Products, aby pokračovala v úsilí zlepšovať spoločenskú zodpovednosť i v roku 2020. Za aktivity v oblasti environmentálnej, sociálnej a správnej transparentnosti bola spoločnosť tento mesiac zaradená do zoznamu 100 Best Corporate Citizens agentúrou 3BL Media. Už deväť rokov za sebou sme uvedení v ročenke Sustainability report 2020, najkomplexnejšej publikácii poskytujúcej hĺbkovú analýzu výkonu spoločenskej zodpovednosti, publikovanej agentúrou S&P Global. A za znižovanie emisií sa Air Products dostala na zoznam Carbon Clean 200 vedený neziskovou organizáciou As You Sow a do rebríčka 100 Most Sustainable Companies od agentúry Barron.

EcoVadis hodnotí a priebežne monitoruje viac ako 65 tisíc spoločností v 160 krajinách sveta v oblasti CSR a poskytuje im nástroje na zlepšenie. Metodika hodnotenia sleduje kritériá CSR v štyroch hlavných kategóriách: životné prostredie, práca a ľudské práva, etika a udržateľné zadávanie zákaziek. Metodológia vychádza z medzinárodných štandardov CSR vrátane globálnych firemných princípov, dohôd Medzinárodnej organizácie práce, štandardov Global Reporting Initiative a ISO 26000. 

Ďalšie informácie o záväzku spoločnosti Air Products voči udržateľnosti nájdete v našej najnovšej správe o udržateľnosti na adrese:
www.airproducts.com/Company/Sustainability/sustainability-reports.aspx.

O spoločnosti Air Products
Air Products (NYSE: APD) je popredná svetová spoločnosť vyrábajúca priemyselné plyny, ktorá na trhu pôsobí takmer 80 rokov. Spoločnosť dodáva technické plyny a súvisiace technológie desiatkam priemyselných odvetví, od potravinárstva a výroby nápojov, do chemického priemyslu, kovovýroby až po rafinérie.  

Spoločnosť Air Products je svetovým lídrom i v dodávkach technológií a zariadení na spracovanie skvapalneného zemného plynu. Spoločnosť vyvíja, konštruuje, stavia, vlastní a prevádzkuje niektoré z najväčších svetových priemyselných plynárenských projektov, vrátane projektov v oblasti splyňovania, ktoré udržateľne premieňa bohaté prírodné zdroje na syntézny plyn na výrobu vysoko hodnotnej energie, palív a chemikálií.

Spoločnosť dosiahla v roku 2019 obrat vo výške 8,9 miliárd USD, pôsobí v 50 krajinách a má súčasnú tržnú kapitalizáciu približne 50 miliárd USD. Viac ako 17 000 nadšených a talentovaných zamestnancov, ktorí sú motivovaní dosahovať vyššie ciele spoločnosti Air Products, vytvára inovatívne riešenia, ktoré sú prínosom pre životné prostredie i udržateľný rozvoj a rieši výzvy v spolupráci so zákazníkmi, komunitami a svetom.

Kontakt pre médiá:
(Air Products SK)
Vratislav Kopačka
Tel: (+420) 775 991 656

Downloads

|

Kontaktné údaje

  • Press Contact
    Nicola Long
    +44 1932 249532
Vyskytla sa chyba, opravte údaje v označených poliach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

S čím vám môžeme pomôcť?

  1. Aký druh otázky?

Pokiaľ preferujete telefonický kontakt, možete nás kontaktovať na čísle 0800 100 700.

X

Táto stránka používa súbory cookie na ukladanie informácií vo vašom počítači. Niektoré sú nevyhnutné na správne fungovanie našej stránky; iné nám pomáhajú lepšie porozumieť našim zákazníkom. Používaním tejto stránky súhlasíte s umiestnením týchto súborov cookie. Prečítajte si našu Právnu poznámku a dozviete sa viac.

Zatvoriť