Montáž a testovanie dosiek plošných spojov

Montáž dosiek plošných spojov je proces s viacerými krokmi, ktorý zahŕňa technológiu povrchovej montáže (SMT) a technológiu montáže cez otvory. V montáži cez otvory sa vodiče súčastí umiestnia na dosku a spájkujú sa vlnou. Niektoré súčasti SMT je možné umiestniť na dolnú časť dosky a spájkovať ich vlnou. V procese SMT sa spájkovacie lepidlo nanesie na spojovacie podložky na doske plošných spojov, súčasti sa položia na podložky, natavia sa v natavovacej peci, aby sa roztavilo spájkovacie lepidlo a vytvorilo elektrické a mechanické pripojenie vodičov súčastí k doske plošných spojov. V teste boli zostavené dosky plošných spojov umiestnené do držadla, ktoré prenáša elektrickú energiu do dosiek a oživuje ich. Táto skupina aktívnych dosiek sa potom vloží do komory ESS (systém environmentálnej záťaže), v ktorej sa spustí určený počet cyklov prechodu medzi vysokou a nízkou teplotou s cieľom zistiť, či takéto kolísania teplôt nespôsobujú zlyhanie zostavených dosiek. Potom sa analyzuje príčina zlyhaní. Skúsenosti, technológie a dodávky plynu od spoločnosti Air Products môžu viesť k vyššej ziskovosti, dlhšej prevádzkyschopnosti, obmedzeniu chýb a zlepšeniu celkových nákladov na vlastníctvo procesov montáže a testovania dosiek plošných spojov.

Kontaktné údaje

 • Air Products Slovakia
  0800 100 700
  Pribinova 4
  811 09  Bratislava

  IČO: 35 755 326
  IČ DPH: SK2020254005
Vyskytla sa chyba, opravte údaje v označených poliach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

S čím vám môžeme pomôcť?

 1. Aký druh otázky?

Pokiaľ preferujete telefonický kontakt, možete nás kontaktovať na čísle 0800 100 700.

Obrázok – špičkové spájkované spoje

Pomôžeme vám zlepšiť vaše procesy (38 kB)

X

Táto stránka používa súbory cookie na ukladanie informácií vo vašom počítači. Niektoré sú nevyhnutné na správne fungovanie našej stránky; iné nám pomáhajú lepšie porozumieť našim zákazníkom. Používaním tejto stránky súhlasíte s umiestnením týchto súborov cookie. Prečítajte si našu Právnu poznámku a dozviete sa viac.

Zatvoriť