Vodíková energia

Vzhľadom na viaceré aspekty je vodík perfektné palivo. Je výkonný, najefektívnejší a pri použití v palivovom článku neprodukuje žiadne emisie. Nie je toxický, dá sa vyrobiť z obnoviteľných zdrojov a nie je to skleníkový plyn. V mnohých štúdiách sa dokázalo, že vodík môže byť jediným alternatívnym palivom, ktorý dokáže znížiť závislosť krajiny od zahraničnej ropy a súčasne značne zredukovať množstvo skleníkových plynov.

Preto sa vodík používa v mnohých oblastiach ako hlavný nosič energie. V oblasti použitia vodíka ako dopravného paliva a paliva na výrobu energie bol zaznamenaný značný pokrok. Vodík možno použiť v motoroch s vnútorným spaľovaním alebo ako palivový článok na výrobu energie. V porovnaní s motorom s vnútorným spaľovaním je výhodou palivových článkov zreteľná efektívnosť, vďaka čomu sa stávajú primárnym zariadením na konverziu vodíka na energiu.

Spoločnosť Air Products má viac ako 50-ročné skúsenosti s vodíkom a v oblasti vodíkovej energie je na čele technologického rozvoja. V roku 1993 sme vytvorili prvú stanicu na tankovanie vodíka a vyvinuli sme rozsiahle portfólio patentov súvisiacich s dodávkou vodíka a technológiami dávkovania. Spoločnosť Air Products dodáva tekutý a plynný vodík, ako aj bohaté portfólio riešení infraštruktúry zariadení na tankovanie.

Vodíková energia Segmenty

Kontaktné údaje

 • Air Products Slovakia
  0800 100 700
  Pribinova 4
  811 09  Bratislava

  IČO: 35 755 326
  IČ DPH: SK2020254005

New! CryoGas International article

Read “Air Products’ Advanced Hydrogen Storage Technology: A Bridge to the Future”  by Ed Kiczek, Global Business Director of Hydrogen Energy Systems (296 KB)
X

Táto stránka používa súbory cookie na ukladanie informácií vo vašom počítači. Niektoré sú nevyhnutné na správne fungovanie našej stránky; iné nám pomáhajú lepšie porozumieť našim zákazníkom. Používaním tejto stránky súhlasíte s umiestnením týchto súborov cookie. Prečítajte si našu Právnu poznámku a dozviete sa viac.

Zatvoriť