Výroba energie

 

Vodíková energetická stanica od spoločnosti Air Products – infraštruktúra obnoviteľného čerpania vodíka

Vodíková energetická stanica od spoločnosti Air Products vyrába obnoviteľnú elektrickú energiu, vodík a teplo z bioplynu.

Vodík sa považuje za náhradu fosílnych palív, je výdatný, účinný a na rozdiel od iných alternatív ponúka potenciál ako obnoviteľná surovina. V dôsledku jeho používania nevznikajú žiadne emisie. Vodík možno využívať ako energetický nosič na výrobu elektrickej energie prostredníctvom vodíkových palivových článkov a motorov so spaľovaním vodíka.

Vo vodíkovom palivovom článku vodík reaguje s kyslíkom zo vzduchu a vytára sa elektrická energia. Palivový článok možno používať kontinuálne a generovať energiu dovtedy, kým nebude zabezpečený prívod vodíka. Jedinými vedľajšími produktmi sú teplo a voda.

Mnohé palivové články používané v súčasnosti na distribuovanú výrobu energie vyžadujú integráciu s palivovým procesorom na vytváranie plynu bohatého na vodík z uhľovodíkových palív, ako sú napríklad zemný plyn alebo propán. Priamym používaním vodíka s vysokou čistotou v palivovom článku sa však môžu dosiahnuť viaceré výhody. Medzi aplikácie vhodné na priame používanie vodíkového paliva patria prenosné zariadenia, primárne napájanie, záložné napájanie, používanie špičkových plynov a stabilizácia siete.

Kontaktné údaje

 • Air Products Slovakia
  0800 100 700
  Pribinova 4
  811 09  Bratislava

  IČO: 35 755 326
  IČ DPH: SK2020254005
Vyskytla sa chyba, opravte údaje v označených poliach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

S čím vám môžeme pomôcť?

 1. Aký druh otázky?

Pokiaľ preferujete telefonický kontakt, možete nás kontaktovať na čísle 0800 100 700.

X

Táto stránka používa súbory cookie na ukladanie informácií vo vašom počítači. Niektoré sú nevyhnutné na správne fungovanie našej stránky; iné nám pomáhajú lepšie porozumieť našim zákazníkom. Používaním tejto stránky súhlasíte s umiestnením týchto súborov cookie. Prečítajte si našu Právnu poznámku a dozviete sa viac.

Zatvoriť