Projekty

Projektové skúsenosti

Ministerstvo energetiky – Las Vegas

Päťročný demonštračný projekt v meste Las Vegas pre ministerstvo energetiky (DOE) zahŕňal vodíkový reformátor na mieste, záložný kvapalný vodík, palivový článok na generovanie energie na základné napájanie reformátora a vysokotlakové čerpanie palív do vozidiel s vodíkovým pohonom, zmiešaným vodíkovým pohonom a pohonom na zemný plyn. Tento projekt realizovalo trojčlenné konzorcium spoločností Air Products, Plug Power LLC a mesta Las Vegas. Primárnym dodávateľom bola spoločnosť Air Products, ktorá zároveň niesla aj celkovú zodpovednosť za projekt. Konkrétne sme zodpovedali za dodávky vodíka, návrh čerpacej stanice, integráciu subsystému, environmentálne a bezpečnostné plánovanie a koordináciu, ako aj za celkové riadenie projektu a výstavby.

Vodíková energetická stanica v asanačnom obvode Orange

Tento projekt predstavuje prvý z projektov implementácie ekonomického biovodíkového generátora v dlhou životnosťou v Spojených štátoch. Po dokončení bude tento generátor slúžiť ako model pre ostatné strediská na mnohých iných miestach Spojených štátov a v krajinách po celom svete.

Cieľom tohto projektu je určiť ekonomickú a technickú životnosť vodíkovej energetickej stanice určenej na výrobu tepla, energie a vodíka. Bioplyn z anaeróbnych vyhnívacích nádrží sa bude privádzať do odliatych karbonátových palivových článkov, ktoré budú produkovať teplo, energiu a vodík. Teplo a energia sa využijú v stredisku na spracovanie odpadu. Vodík, ktorý sa považuje za 100 % obnoviteľný, sa bude potrubnými rozvodmi viesť do čerpacej stanice a následne sa bude čerpať do vozidiel pod tlakom 350 a 700 bar. Na vývoj, konštrukciu a uvedenie tejto technológie do prevádzky sa využívajú štátne, ako aj súkromné finančné prostriedky. 


 

Späť k palivovým článkom


 

Vyskytla sa chyba, opravte údaje v označených poliach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

S čím vám môžeme pomôcť?

  1. Aký druh otázky?

Pokiaľ preferujete telefonický kontakt, možete nás kontaktovať na čísle 0800 100 700.

X

Táto stránka používa súbory cookie na ukladanie informácií vo vašom počítači. Niektoré sú nevyhnutné na správne fungovanie našej stránky; iné nám pomáhajú lepšie porozumieť našim zákazníkom. Používaním tejto stránky súhlasíte s umiestnením týchto súborov cookie. Prečítajte si našu Právnu poznámku a dozviete sa viac.

Zatvoriť