Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Dr. Samir J. Serhan

Prevádzkový riaditeľ

Dr. Samir J. Serhan je prevádzkový riaditeľ pre Air Products. 

Do Air Products nastúpil v roku 2016 ako výkonný viceprezident, ktorý viedol funkcie spoločnosti v oblasti technológie, inžinierstva, realizácie projektov, obstarávania, výroby, konštrukcie a spustenia, ako aj zodpovednosť za zisk a stratu za predaj zariadení a podporu rastlín, Liquefied Natural Plynové technológie a zariadenia, Air Products Membrane Solutions, spoločnosti Gardner Cryogenics a Rotoflow. 

V roku 2018 sa rola Dr. Serhana rozšírila o identifikáciu, vývoj a obchodné rokovania pre všetky veľké projekty. V roku 2019 prevzal úplnú zodpovednosť za podnikanie spoločnosti na Blízkom východe. Začiatkom roku 2020 prevzal zodpovednosť za vykazovanie pre Americas Operations, franšízy HyCO a samostatné závody. V máji 2020 bol vymenovaný za prevádzkového riaditeľa a prevzal plnú zodpovednosť za zisky a straty pre Ameriku, najväčší prevádzkový región Air Products. Koncom roka 2020 prevzal zodpovednosť za globálne ponuky produktov, indickú komerčnú organizáciu a prevádzku závodu v Kochi a za globálnu prevádzkovú dokonalosť. 

Pred príchodom do spoločnosti Air Products bol Dr. Serhan zamestnaný v spoločnosti Praxair, Inc. ako prezident, globálny riaditeľ pre otázky hygieny. Od roku 2000 do roku 2014 pracoval vo vedúcich funkciách skupiny Linde v USA a Nemecku, kde sa vypracoval až na pozíciu generálneho riaditeľa divízie Linde Engineering. Dr. Serhan začal svoju kariéru v Parsons Corporation, kde zastával rôzne vyššie inžinierske pozície.

Dr. Serhan je držiteľom titulu Ph.D. v inžinierskej mechanike od Virginia Tech. Bol tiež mimoriadnym profesorom na Pennsylvania State University a Temple University.

1/2022