logo Go to Home Page
Dr. Samir J. Serhan
Dr. Samir J. Serhan Download full resolution image

Dr. Samir J. Serhan

Prevádzkový riaditeľ

Dr. Samir J. Serhan je prevádzkový riaditeľ pre Air Products.

Do Air Products nastúpil v roku 2016 ako výkonný viceprezident, ktorý viedol funkcie spoločnosti v oblasti technológie, inžinierstva, realizácie projektov, obstarávania, výroby, konštrukcie a spustenia, ako aj zodpovednosť za zisk a stratu za predaj zariadení a podporu rastlín, Liquefied Natural Plynové technológie a zariadenia, Air Products Membrane Solutions, spoločnosti Gardner Cryogenics a Rotoflow. 

V roku 2018 sa rola Dr. Serhana rozšírila o identifikáciu, vývoj a obchodné rokovania pre všetky veľké projekty. V roku 2019 prevzal úplnú zodpovednosť za podnikanie spoločnosti na Blízkom východe. Začiatkom roku 2020 prevzal zodpovednosť za vykazovanie pre Americas Operations, franšízy HyCO a samostatné závody. V máji 2020 bol vymenovaný za prevádzkového riaditeľa a prevzal plnú zodpovednosť za zisky a straty pre Ameriku, najväčší prevádzkový región Air Products. Koncom roka 2020 prevzal zodpovednosť za globálne ponuky produktov, indickú komerčnú organizáciu a prevádzku závodu v Kochi a za globálnu prevádzkovú dokonalosť. 

Pred príchodom do spoločnosti Air Products bol Dr. Serhan zamestnaný v spoločnosti Praxair, Inc. ako prezident, globálny riaditeľ pre otázky hygieny. Od roku 2000 do roku 2014 pracoval vo vedúcich funkciách skupiny Linde v USA a Nemecku, kde sa vypracoval až na pozíciu generálneho riaditeľa divízie Linde Engineering. Dr. Serhan začal svoju kariéru v Parsons Corporation, kde zastával rôzne vyššie inžinierske pozície.

Dr. Serhan je držiteľom titulu Ph.D. v inžinierskej mechanike od Virginia Tech. Bol tiež mimoriadnym profesorom na Pennsylvania State University a Temple University.

1/2022