logo Go to Home Page
Lisa A. Davis
Lisa A. Davis Download full resolution image

Lisa A. Davis

Bývalý člen predstavenstva a generálny riaditeľ Gas and Power pre Siemens AG
Riaditeľ spoločnosti od roku 2020

Lisa A. Davis pôsobila od augusta 2014 do februára 2020 ako členka predstavenstva spoločnosti Siemens AG so zodpovednosťou ako generálna riaditeľka spoločnosti Siemens Gas and Power, ktorá zahŕňala výrobu energie, energetické služby, ropu a plyn, prenos a nové palivá a prevádzkovala vo viac ako 80 krajinách. Počas svojho pôsobenia v spoločnosti Siemens pôsobila aj ako predsedníčka a generálna riaditeľka spoločnosti Siemens Corporation USA a ako členka predstavenstva spoločnosti Siemens Gamesa Renewable Energy SA.

Od roku 2012 do augusta 2014 pôsobila pani Davis ako výkonná viceprezidentka pre stratégiu, portfólio a alternatívnu energiu spoločnosti Royal Dutch Shell, Spojené kráľovstvo. Predtým pani Davis pôsobila v rôznych funkciách a vedúcich pozíciách v spoločnostiach Royal Dutch Shell, Texaco USA a Exxon Corporation v nadväzujúcich a nadväzujúcich operáciách a vývoji projektov. Pani Davisová v súčasnosti pôsobí v predstavenstve Penske Automotive Group, Inc., Kosmos Energy Ltd. a Phillips 66. Pani Davisová má bakalársky titul v odbore chemického inžinierstva na Kalifornskej univerzite v Berkeley.

Pani Davisová má bohaté skúsenosti s vedením veľkých, mnohostranných medzinárodných podnikov. Má tiež rozsiahle skúsenosti s vedením tímov vo vývoji celosvetových energetických a environmentálnych projektov, ako aj skúsenosti so službami predstavenstva verejných spoločností v USA a Európe. Pani Davisová poskytne predstavenstvu spoľahlivé informácie o týchto typoch projektov, ktoré predstavujú dôležitú a rastúcu časť nášho podnikania.