logo Go to Home Page

Oxid uhličitý (CO₂)

Odbornosť aplikácií, bezpečnosť dodávok a kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Oxid uhličitý (CO₂) sa používa ako kryogénne činidlo na odstraňovanie tepla, ekonomickú a presnú reguláciu teploty produktu aj procesu pri chladení, chladení a mrazení potravín a na zachovanie kvality a skladovateľnosti pri použití na Balenie upravenej atmosféry (MAP). CO₂ sa tiež používa na dosiahnutie konzistentnej chuti, sýtenia a chuti pri výrobe alkoholických a nealkoholických nápojov a na optimalizáciu produktivity pri dávkovacích linkách na plnenie do fliaš a konzerv. CO₂ môže byť účinným spôsobom, ako zvýšiť rast a znížiť poškodenie plodín v skleníkoch, a je bezpečnejšou a hospodárnejšou alternatívou ku kyselinám a chemikáliám v aplikáciách na úpravu vody v celulózkach a papierňach, priemyselných prevádzkach a obecných zariadeniach na úpravu vody. CO₂ sa tiež bežne používa ako ochranný plyn pre zváranie a aplikácie kovov.

Systémy CO₂ od Air Products vám pomôžu riadiť výrobu, keď čelíte špičkovému dopytu, keď je potrebná flexibilita na prispôsobenie vašich operácií meniacim sa kapacitám alebo environmentálnym požiadavkám a keď sa vyžaduje konzistentnosť a kvalita na splnenie noriem vašich zákazníkov.

Sieť závodov na CO₂ Air Products a naše možnosti distribúcie s využitím nákladnej aj železničnej dopravy nás vybavujú bezpečným dodávateľským reťazcom a schopnosťou spoľahlivo vyrábať a dodávať produkty podľa rôznych štandardov kvality.

Spoľahlivé zásobovanie CO₂ bližšie, než si myslíte

  • Robustná sieť výrobných závodov a distribučných schopností
  • Vynikajúci záznam o včasnom plnení potrieb
  • Líder v oblasti bezpečnosti
  • Technická podpora, keď ju potrebujete
  • Zákaznícky servis na svetovej úrovni

Certifikované špecifikácie kvality

Air Products je certifikovaný podľa najvyšších štandardov pre normy bezpečnosti potravín a záruky kvality vody

Bezpečná dodávka Bezpečná dodávka

Využitím robustného závodu a distribučnej siete v kombinácii so špičkovými bezpečnostnými štandardmi vás Air Products udrží v chode

Priemyselné aplikácie a odborné znalosti

Nechajte náš tím aplikačných inžinierov spolupracovať s vami, aby ste pochopili vaše potreby a poskytli optimálne riešenie CO₂

Prevádzková efektívnosť

Air Products spravuje váš inventár nádrží a dodáva včas a so správnym objemom, ktorý zodpovedá vašej produkcii

Hľadáte dodávku CO₂ alebo podporu aplikácií?

KONTAKTUJTE ODBORNÍKA EŠTE DNES!

Opýtajte sa odborníka

"Prečo sa CO₂ používa pri výdaji nápojov a piva?”

Použitie plynnej zmesi pre výčap ležiakov, stoutov a jablčných muštov poskytuje krémovejšiu a dlhšie trvajúcu hlávku a vo všeobecnosti zlepšuje vzhľad čapovaného piva. Znižuje tiež zanášanie a zaisťuje rýchlejšie dávkovanie.

V závislosti od typu nápoja budete potrebovať inú zmes plynov:

  • Prémiové stouty a pivá: 30 % oxidu uhličitého v dusíku
  • Ales a ležiaky: 50 % oxidu uhličitého v dusíku
  • Svetlé vysoko sýtené prémiové ležiaky a cidery: 60 % oxidu uhličitého v dusíku

Zistite viac o našom Výdaj nápojov a Pivný plyn riešenia.

Možnosti dodávky

Air Products vám môže pomôcť určiť najúspornejšiu možnosť dodávky pre vašu konkrétnu aplikáciu a geografickú polohu. Priemyselné plyny sa typicky dodávajú v plynnej a kvapalnej forme prostredníctvom rôznych zásobovacích systémov.

Tlakové fľaše

Tradičné riešenie pre nízkoobjemovú dodávku plynu. Nádrže je možné dodať v celom rozsahu veľkostí od 10 do 50 litrov, tlakov a čistoty plynov pre širokú škálu plynov a zmesí plynov. Vyberte si medzi konvenčnými fľašami alebo našou inovatívnou fľašou Integra® so zabudovaným regulátorom. 

CryoEase® Microbulk Solutions

Pohodlné a cenovo výhodné riešenie pre väčšie prevádzky. Nádrže CryoEase® sú dostupné v rôznych veľkostiach. Služba CryoEase® zjednodušuje vašu dodávku plynu tým, že eliminuje potrebu manipulácie s fľašami, inventarizácie a objednávania.

Hromadné zásobovanie

Dodáva sa kamiónom a skladuje sa na vašom mieste buď ako kvapalina v kryogénnych nádržiach alebo ako plyn vo vysokotlakových trubiciach na základe vášho objemu, požadovaného tlaku, úrovne čistoty, prietoku a prevádzkového modelu.  

Zásobovanie potrubím

Potrubia, ktoré sa nachádzajú vo veľkých priemyselných lokalitách po celom svete, ponúkajú zákazníkom s veľkými požiadavkami na produkty celý rad výhod, vrátane spoľahlivej, bezpečnej a flexibilnej dodávky nákladovo efektívnym spôsobom.

SDS Library

Our Safety Data Sheet (SDS) library allows you to search and find the SDS you need--in the language you select.

SDS LIBRARY

CENTRUM ZDROJOV