logo Go to Home Page

Vzácne plyny

Vzácne a užitočné

Vzácne plyny, tiež známe ako vzácne plyny, sú najinertnejšie a najreaktívnejšie prvky, aké človek pozná. Nachádzajú sa vo veľmi nízkych koncentráciách v prostredí (0.001818% neón, 0.000114% kryptón a 0.0000087% xenón) a vyrábajú ich Air Separation Units (ASU). Vďaka svojim jedinečným chemickým vlastnostiam pre ne odborníci našli veľmi nové a zaujímavé aplikácie.

Väčšina vzácnych plynov je veľmi stabilná, pretože ich ionizačná energia je veľmi vysoká. Vďaka tomu sú veľmi užitočné ako zdroje iónového lúča na čistenie, rezanie alebo zváranie materiálov. Ďalšou vlastnosťou je ich jedinečná schopnosť produkovať jasné svetlo, ktoré môže byť vo forme lasera (neónový/héliový laser) alebo svetelného zdroja (xenón). Napokon sú to veľmi ťažké a husté plyny, preto sa používajú v hnacích motoroch alebo pri izolácii okien.

Air Products ponúka vzácne plyny a zmesi vzácnych plynov v rôznych čistotách, koncentráciách a spôsoboch zásobovania po celom svete vďaka našej globálnej sieti skladovacích a preplňovacích zariadení.

Stiahnite si brožúru Vzácne plyny

Kvalita a efektívnosť pri výrobe vzácnych plynov

Vzácne plyny sa tak nazývajú, pretože sú vo vzduchu prítomné vo veľmi malých množstvách.

Xenón je vzácny s iba 90 gramami z 1 milióna kilogramov zemskej atmosféry. Komerčne sa získava iba z veľkých zariadení na separáciu vzduchu, ktoré produkujú viac ako 1000 ton kyslíka denne.

Air Products má účinné čistiace technológie potrebné na odstránenie nečistôt ako argón a dusík, ktoré sú veľmi inertné.

Vzácne plyny plníme do tlakových fliaš v našich závodoch s vysokou čistotou v Ázii, aby sme ich mohli použiť v segmentoch priemyslu s vysokou hodnotou.

Globálna sieť v blízkosti kľúčového trhu

Air Products vyrába vzácne plyny a zmesi v blízkosti kľúčových trhov, ale distribuuje sa po celom svete

Dobrá kontrola kvality

Čistenie a preplňovanie vzácnych plynov je udržiavané v najvyššej kvalite, aby sa zabezpečilo, že budete mať ten najlepší produkt, až do 6N čistoty

Najlepšie schopnosti zmesi

Zmesi vzácnych plynov, najmä pre lasery, sa vyrábajú v našich závodoch na výrobu zmesí svetovej triedy

Zabezpečenie závodu na prekládku elektroniky

Lepšia kontrola a zabezpečenie kvality s naším závodom na elektroniku vysokej čistoty v Ázii

Xenón pre výrobu polovodičov a pamäťových čipov

Xenón sa používa na leptanie a nanášanie mikročipov pri výrobe polovodičov, ako atmosféra, plazma, tak aj ako zdroj iónového lúča pre procesy leptania a nanášania. Xenón použitý v tomto procese musí byť veľmi čistý, pretože akékoľvek nečistoty skončia kontamináciou kremíkového substrátu alebo reakciou s procesnými chemikáliami, ako je fluór, za vzniku jedovatého a vysoko korozívneho fluorovodíka (HF). Ako globálny líder v servise pre elektronický priemysel sa xenón Air Products' vyrába v našom modernom závode na elektroniku, aby sa zabezpečila lepšia kvalita. Môže byť použitý v excimerovom laseri, laserových vyrovnávacích plynoch, leptaní DRAM a 3D NAND a plazmových zobrazovacích paneloch.

UČ SA VIAC

Integrovaný prívod plynov

Od veľkých zariadení na separáciu vzduchu až po plyny triedy 6.0 s mimoriadne vysokou čistotou, Air Products ponúka flexibilné možnosti dodávky, ktoré uspokoja všetky vaše potreby.

PRESKÚMAJTE SLUŽBY

Otázky? Máme odpovede.

KONTAKTUJTE NÁS:

SDS Library

Our Safety Data Sheet (SDS) library allows you to search and find the SDS you need--in the language you select.

SDS LIBRARY