1940

Leonard Parker Pool založil svoju spoločnosť, aby uspokojila potreby spotrebiteľov kyslíka strednej úrovne. Hoci jeho nápad spojiť existujúcu technológiu s novým marketingovým konceptom bol geniálny, okamžité objednávky neprichádzali. Frustrovaný, ale neohrozený Pool využil príležitosť a namiesto toho predal generátory kyslíka na podporu vojenského úsilia počas druhej svetovej vojny.

Leonard Parker Pool founded Air Products in 1940.

Leonard Parker Pool zakladá Air Products v roku 1940 v Detroite v štáte Michigan na jednoduchej, no revolučnej myšlienke: koncepciu výroby a predaja priemyselných plynov „na mieste“.

Grede foundries, Milwaukee, WI plant, 1947. An R-750 generator

Air Products prenajíma svoj prvý plynový generátor kyslíka malej detroitskej oceliarskej spoločnosti v roku 1941. Na snímke: závod Grede zlievarne, Milwaukee, Wisconsin. R-750 generátor, typický pre generátory predávané a prenajímané v 40. a 50. rokoch 20. storočia.

First and Second Aircraft Repair Units

Druhá svetová vojna odvádza pozornosť spoločnosti na dizajn a výrobu mobilných generátorov na výrobu kyslíka pre použitie armádou pri letoch vo veľkých výškach. Na obrázku: 1. a 2. jednotka na opravu lietadiel; dve z mnohých posádok vyškolených Air Products v prevádzke a údržbe svojich mobilných kyslíkových generátorov.

Oxygen generators under construction at Chattanooga, TN 1954

V roku 1944 sa Air Products sťahuje do Chattanooga v štáte Tennessee a vyrába 240 generátorov kyslíka pre ozbrojené sily a na „požičanie a prenájom“ zahraničným spojencom. Na snímke: Mobilné a stacionárne generátory kyslíka vo výstavbe v Chattanooge.

Emmaus, Pennsylvania, Plant 1

Po vojne sa spoločnosť preorientovala na komerčné trhy založením prevádzky v blízkosti Allentownu v Pensylvánskom Lehigh Valley. Na obrázku: Emmaus, Pennsylvania, závod 1.

Line Drawing of Weirton tonnage plant, 1951

V roku 1945 Air Products zaisťuje zmluvu s Weirton Steel Company v Západnej Virgínii na prenájom troch generátorov, ktoré produkujú šesť ton kyslíka denne. Na obrázku: Nákres tonážneho závodu Weirton.

1950

V povojnových rokoch hojný kyslík transformoval plynárenský priemysel. Zakladateľ spoločnosti Leonard Parker Pool bol odhodlaný súťažiť na tomto „tonážnom“ trhu s plynom a jeho plán sa ukázal byť rovnako nápaditý ako jeho koncepcia na mieste. Kvapalný vodík, látka považovaná za laboratórnu kuriozitu, sa v neskorších rokoch desaťročia stala žiadaným produktom, ktorý spoločnosti ponúka novú príležitosť.

4, 75 ton-per-day plants at Santa Susana, CA, 1957

Na podporu vznikajúceho amerického raketového a vesmírneho programu Air Products stavia elektrárne schopné produkovať veľké množstvo tekutého kyslíka a dusíka. Na obrázku: Závod Santa Susana so štyrmi generátormi kyslíka s výkonom 75 ton za deň. Bola to, ako povedal Leonard Pool svojim zamestnancom, "najväčšia jednotlivá zmluva v histórii [spoločnosti]."

Air Force liquid hydrogen tonnage plants at West Palm Beach, FL,

So spustením Sputniku v roku 1957 vyhráva Air Products súťaž o výrobu nového raketového paliva – kvapalného vodíka – pre letectvo a neskôr NASA v legendárnych závodoch „troch medveďov“. Na snímke: Letecký pohľad na tonáž zariadenia vzdušných síl na kvapalný vodík vo West Palm Beach na Floride. Papa Bear je v popredí, zatiaľ čo Mama Bear a skladovacie nádrže sú viditeľné v diaľke.

Spencer Chemical 200-ton-per-day oxygen-nitrogen plant, Vicksburg, MS, January, 1953

Zavádza sa marketingový koncept známy ako „piggy-backing“ – vybudovanie dodatočnej kapacity na skvapalňovanie plynu do závodov na mieste. Na snímke: Spencer Chemical 200-tonový kyslíkovo-dusíkový závod za deň, Vicksburg, Mississippi, USA

Members of the board of directors

V roku 1957 vstupuje Air Products na medzinárodný trh s priemyselnými plynmi prostredníctvom Air Products (Veľká Británia), Ltd., spoločného podniku s Butterley Company. Na snímke: Členovia predstavenstva opúšťajú Coombe House, New Maiden, ústredie APL vo Veľkej Británii

1960

Mnohé z ponuky spoločnosti, vrátane kyslíka a vodíka, sú stavebnými chemikáliami. Air Products využil a diverzifikoval do širokej škály chemických medziproduktov. Inde, inžiniersky talent vytvoril novú príležitosť v oblasti hélia, ktorá viedla k celosvetovej vedúcej pozícii vo výrobe a dodávkach.

Pool with successor Ed Donley

V roku 1960 sa zakladateľ spoločnosti Leonard Parker Pool objavil na titulke Business Week. Na obrázku: Bazén s nástupcom Edom Donleym.

Calvert City

V roku 1961 Air Products začína vyrábať chemikálie prostredníctvom spoločného podniku na premenu rafinérskych vedľajších produktov na oxoalkoholy na použitie pri výrobe zmäkčovadiel. Na obrázku: Air Products' Calvert City, závod v Kentucky, kde sa vyrába široká škála priemyselných a špeciálnych chemikálií vrátane emulzných polymérov a povrchovo aktívnych látok na vodnej báze.

The Houdry Laboratory in Linwood, PA

V roku 1962 spoločnosť získava spoločnosť Houdry Process Company a jej dcérsku spoločnosť Catalytic Construction Company. Na snímke: Laboratórium Houdry v Linwood, Pennsylvania.

New York Stock Exchange

Akcie Air Products sú kótované na burze cenných papierov v New Yorku prvýkrát v roku 1962, keď ich predaj prekročil $100 milión.

Kempton Park, South Africa

V polovici 60. rokov spoločnosť rozširuje svoju globálnu prítomnosť o dcérske spoločnosti v Belgicku, západnom Nemecku a Južnej Afrike. Na snímke Kempton Park, Južná Afrika.

Pensacola

Pozícia spoločnosti v oblasti chemikálií sa rozširuje v roku 1969 akvizíciou Escambia Chemical Corporation, americkej spoločnosti v Pensacole na Floride. Na snímke: Pensacola, Florida.

Liberal, Kansas

Air Products vyvíja proces získavania hélia zo zemného plynu spolu s procesom skvapalňovania zemného plynu pomocou výmenníka tepla. Na snímke: Liberal, Kansas.

1970

Hoci prvý úspech spoločnosti bol založený na dodávke kyslíka, jej aplikácie dusíka narástli na význame. Spoločnosť tiež ďalej investovala do chemikálií, čím vstúpila do elektronického priemyslu. Do roku 1978 sa Air Products stala spoločnosťou Fortune 500 s obratom $1 miliardy.

Flexbond

Podnikanie ďalej expanduje v 70. rokoch akvizíciou divízie chemikálií a plastov spoločnosti Airco, Inc. V priebehu nasledujúcich 40 rokov sa divízia polymérových emulzií stane lídrom na trhu v USA a generuje takmer $1 miliardy príjmov. Na obrázku: Literatúra k produktu Airco.

Cryo-Quick unit freezing McDonald's hamburger patties, 1973

Jednotky na zmrazovanie potravín Early Cryo-Quick pomohli revolúciu v americkom reštauračnom priemysle a umožnili centralizované spracovanie potravín na zabezpečenie konzistencie. Na snímke: Mrazenie hamburgerových placiek pre McDonald's.

Space shuttle launch

Air Products získal od NASA 12-ročný $287 miliónový kontrakt na dodávku tekutého vodíka pre nový program raketoplánov Spojených štátov.

Fortune 500

Spoločnosť sa zaradila do rebríčka Fortune 500 s obratom $1 miliardy.

1980

Počas desaťročia spoločnosť ďalej posilnila svoju globálnu pozíciu prostredníctvom strategických kapitálových pozícií a posilnila svoje podnikanie v oblasti chemikálií a elektroniky. Taktiež vstúpila do druhej etapy diverzifikácie na trhoch životného prostredia a energetiky zameraním sa predovšetkým na vznikajúce vysokoteplotné technológie kogenerácie, odpadovej pary a odsírenia spalín, ako aj vybudovaním vedúcej pozície v oblasti dodávok vodíka pre rafinérie.

San Fu Taiwan

Air Products podniká strategickú globálnu expanziu prevzatím menšinových pozícií v priemyselných plynárenských spoločnostiach v Kórei, Japonsku, Malajzii, Hongkongu, Číne, Thajsku, Taiwane a Mexiku. Na snímke: Air Products San Fu v Taipei, Taiwan.

Japan

Air Products výrazne rozširuje nové podnikanie spoločnosti s epoxidovými tužidlami a získava výrobné postavenie v Európe. Na snímke: závod na výrobu epoxidu v Isehara, Japonsko.

Stearns-Roger Corporation

Air Products získava Stearns-Roger Corporation, poprednú americkú spoločnosť v oblasti inžinierskych a stavebných služieb so sídlom v Denveri, Colorado. Na obrázku: Stearns-Roger Corporation.

Stockton

V polovici 80-tych rokov spoločnosť vytvára podnik v oblasti životného prostredia a energetických systémov, ktorý sa zameriava na výrobu energie, kontrolu znečistenia ovzdušia a získavanie energie z pevného odpadu. Na snímke: Stockton, Kalifornia, americké kogeneračné zariadenie.

Megasys Technician

MEGASYS® Total Gas Management Services, prvá ponuka v odvetví, je vyvinutá ako odpoveď na zákazníkov, ktorí chcú viac než len veľkoobjemový a špeciálny plyn. Služby MEGASYS® poskytujú hlbšie pochopenie procesov našich zákazníkov a technologického plánu. Na obrázku: Air Products zamestnanec monitorujúci plynovú skriňu na jednom z našich pracovísk MEGASYS®.

Schumacher

Spoločnosť získava JC Schumacher Company, dodávateľ vysoko čistých chemikálií pre polovodiče, čo jej dáva silnejšiu pozíciu v elektronických materiáloch.

Hydrogen production facility in Port Arthur, Texas, U.S.

Vďaka novým predpisom o čistom ovzduší, zvýšenému používaniu surových olejov s vysokým obsahom síry a väčším požiadavkám na dopravné palivá spoločnosť vytvára spoločný podnik s KTI (teraz Technip) na vybudovanie zariadení na spracovanie vodíka pre rafinérie ropy a stáva sa popredným svetovým dodávateľom rafinérsky vodík. Na obrázku: Náš závod na výrobu vodíka v Port Arthur, Texas, USA

1990

Globálna expanzia pokračovala, rovnako ako oddanosť spoločnosti elektronickému priemyslu. Skoršia vývojová práca s americkou vládou priniesla dividendy, čo katapultovalo podnikanie spoločnosti v oblasti elektroniky na celosvetovú vedúcu pozíciu.

Carburos plant, Tres Cantos (Madrid).

V 90. rokoch Air Products získava 49-percentný podiel v Sapio v Taliansku a dokončuje akvizíciu Carburos Metálicos v Španielsku a Korea Industrial Gas. Na obrázku: závod Carburos, Tres Cantos (Madrid).

Hsinchu-Taiwan

V Ázii spoločnosť vytvára spoločné podniky s japonskými spoločnosťami Daido Hoxan a Showa Denko, aby slúžili rastúcemu elektronickému priemyslu.

Air Products Asia Employees

Air Products zakladá novú spoločnosť v Singapure, vytvára spoločný podnik v Indonézii a otvára nové zariadenia v Tsukuba v Japonsku, aby dodával produkty na ázijský trh s polovodičmi.

Hometown

Fluorid dusnatý – materiál pôvodne vyvinutý pre laserové zbrane v 60. rokoch – sa stáva popredným materiálom na čistenie komôr pre polovodičový priemysel. Air Products sa stáva celosvetovým lídrom vo výrobe tohto materiálu. Na obrázku: Náš závod na výrobu fluoridu dusitého v Hometown, Pennsylvania, USA

Membrane fibers manufactured at our Permea facility

Spoločnosť získava spoločnosť Permea, Inc., popredného dodávateľa membránových a adsorpčných systémov na separáciu plynov. Na obrázku: Membránové vlákna sa vyrábajú v našom zariadení Permea v St. Louis v štáte Missouri pre naše systémy dodávky nekryogénneho plynu.

2000

Spoločnosť urobila ďalšie kroky smerom k tomu, aby sa stala jednou z popredných svetových integrovaných priemyselných plynárenských spoločností a pokračuje v raste ďalších obchodných segmentov využívaním existujúcich schopností a odborných znalostí a uvedením niekoľkých prevratných technológií na trh.

LNG Heat Exchanger

Spoločnosť posilňuje svoje celosvetové vedúce postavenie v technológii procesu skvapalňovania zemného plynu zavedením procesu odstraňovania prekážok, ktorý umožňuje až 60-percentné zvýšenie kapacity výroby bez obetovania existujúcej efektívnosti. Na obrázku: Hlavný kryogénny výmenník tepla, ktorý je súčasťou Air Products' technológie procesu skvapalňovania AP-X®.

BIP cylinder with lab equipment

Na globálnom trhu sa uvádza rad inovácií plynových fliaš, ktoré menia hru.

Katrina

Priemyselný plynárenský komplex Air Products v New Orleans v štáte Los Angeles je zaplavený viac ako osem stôp vody po tom, čo hurikán Katrina dopadol na pevninu. Po zaistení bezpečnosti svojich zamestnancov spoločnosť začína s odvodňovaním zariadenia a prácami na obnovení prevádzky. Dosahuje míľnik „významných operácií“ za niečo vyše dvoch mesiacov, aby pomohol zmierniť obmedzený trh s tekutým vodíkom.

Tomah

Air Products stavia na svojich odborných znalostiach v oblasti povrchovej vedy získaním produktov Tomah³ pre priemyselné a inštitucionálne čistenie.

Air Products Employees

Air Products sa akvizíciou divízie priemyselného plynu BOC Gazy stáva popredným dodávateľom priemyselného plynu v strednej Európe.

Hydrogen Fueling Station

V roku 2008 Air Products uvádza do prevádzky svoju novú vodíkovú čerpaciu stanicu v globálnom ústredí spoločnosti v Allentown, Pensylvánia. Stanica je súčasťou iniciatívy Hydrogen Education Initiative, financovanej z veľkej časti Federálnou správou tranzitu, umožňuje dopravným vozidlám na vodíkový pohon dostať sa do komunity pomôcť vzdelávať verejnosť o vodíku a jeho schopnostiach. 

2010

Air Products ľudia prinášajú svoje hlboké znalosti a odborné znalosti v oblasti aplikácií do odvetví a trhov, ktorým slúži, po celom svete. Táto kombinácia perspektívy a šírky im umožňuje aplikovať riešenia na niektoré z najnaliehavejších svetových potrieb v oblasti energetiky, životného prostredia a nových trhov. Práve tento „rozdiel Air Products“ bude v nasledujúcich desaťročiach naďalej poháňať ziskový rast a udržateľnosť Air Products a jeho zákazníkov.

Lu'An ASU

V Číne Air Products získava svoje dve najväčšie objednávky ASU vôbec, prvú so spoločnosťou Shaanxi Future Energy Chemical Co., Ltd. (12 000 TPD kyslíka) a druhú so spoločnosťou Shanxi Lu'An Mining (Group) Co., Ltd., (10 000 TPD kyslíka). ASU sú poháňané rozsiahlymi projektmi v oblasti splyňovania uhlia a ropy v celej Číne. Na obrázku: podložka ASU pre projekt splyňovania uhlia Lu'an v provincii Shanxi v Číne.

Dupont Nano

Air Products získava podiel spoločnosti DuPont v spoločnosti DuPont Air Products NanoMaterials LLC, čo je spoločný podnik týchto dvoch spoločností 50-50, ktorý slúži globálnemu priemyslu na výrobu polovodičov a doštičiek.

 Indura is the largest independent industrial gas company in Latin America.

V roku 2012 Air Products získava kontrolný podiel v INDURA, v tom čase najväčšej nezávislej priemyselnej plynárenskej spoločnosti v Južnej Amerike. Akvizícia prináša nové tržby a dáva spoločnosti významné zastúpenie vo štvrtom regióne sveta.

EPCO

Air Products kupuje EPCO Carbon Dioxide Products, Inc. v roku 2013, pridávajúc tekutý CO₂ do svojej ponuky v Severnej Amerike prostredníctvom 12 závodov EPCO na čistenie a skvapalňovanie CO₂. 

Seifi Ghasemi

V roku 2014 Air Products predstavenstvo schvaľuje vymenovanie nového predsedu, prezidenta a generálneho riaditeľa Seifiho Ghasemiho, ktorý vypracuje strategický päťbodový plán, ktorým sa bude riadiť budúci úspech spoločnosti. 

Prečítajte si životopis arrow
Jazan

V roku 2015 získala Air Products kontrakt od Saudi Aramco v rámci spoločného podniku Air Products a ACWA Holding na vybudovanie, vlastníctvo a prevádzkovanie najväčšieho komplexu priemyselného plynu na svete na zásobovanie rafinérie Saudi Aramco, ktorá sa stavia v Jazane v Saudskej Arábii. 

Prečítajte si tlačovú správu arrow
Versum logo

Air Products vykonávaním svojho strategického päťbodového plánu dokončuje oddelenie svojej divízie elektronických materiálov odčlenením spoločnosti Versum Materials, Inc. v roku 2016

Prečítajte si tlačovú správu arrow
Paint cans

V roku 2017 sa Air Products opäť v súlade so svojím strategickým päťbodovým plánom stáva čistou spoločnosťou priemyselných plynov predajom svojej divízie Performance Materials nemeckému výrobcovi špeciálnych chemikálií Evonik Industries AG.

Prečítajte si tlačovú správu arrow
Five Point Plan

Generálny riaditeľ Seifi Ghasemi implementuje ďalšiu fázu strategického päťbodového plánu spoločnosti na úspech. Vyvinutý plán, ktorý pozdvihuje rozmanitosť a začlenenie medzi ciele spoločnosti, naďalej slúži ako Air Products' plán na podporu bezpečnosti, začlenenia, ziskovosti a udržateľnosti do budúceho rastu.

Pune office

Air Products zakladá špičkové technologické centrum vo vedeckom parku Dhahran Techno Valley v Saudskej Arábii; pokročilé výskumné a vývojové centrum v Zhangjiang Hi-Tech Park v Šanghaji v Číne; a inžinierske centrum svetovej triedy v Pune v Maháráštre v Indii. Na obrázku: Inžinierske centrum v Pune.  

Kochi

V rámci svojho obchodného modelu predaja plynu Air Products buduje, vlastní a prevádzkuje svetový priemyselný plynárenský komplex v Kochi v Indii pre Bharat Petroleum Corporation Limited (BPCL). Nové zariadenie, v ktorom sa nachádza technologicky vyspelý závod HyCO, umožňuje spoločnosti BPCL dramaticky zvýšiť kapacitu rafinácie na výrobu čistejších palív. Aj v Indii, Air Products' joint venture, INOX Air Products Pvt Ltd., oslavuje 20 úspešných rokov podnikania v rýchlo rastúcom regióne. Na obrázku: Priemyselný plynový komplex Air Products dodáva vodík, dusík, kyslík a paru do rafinérie BPCL v Kochi.

Prečítajte si tlačovú správu arrow
Luan gasifiers

Keďže svetové požiadavky na energiu, životné prostredie a rozvíjajúce sa trhy sú neustále v strehu, Air Products začína s projektovaním, výstavbou, vlastníctvom a prevádzkovaním najväčších svetových projektov priemyselného plynu. Prostredníctvom splyňovania spoločnosť dodáva syntézny plyn, ktorý umožňuje zákazníkom a krajinám premieňať množstvo materiálov nižšej hodnoty na produkty vyššej hodnoty. Na obrázku: Air Products' projekt splyňovania dodáva syngas a iné priemyselné plyny do Lu'an Clean Energy v Shanxi v Číne.

Artist Rendering Air Products Corporate Headquarters

Air Products oznamuje plány na vybudovanie svojho nového globálneho ústredia len niečo vyše jednej míle od existujúceho sídla v Pensylvánskom Lehigh Valley. S cieľom obsadenosti do leta 2021 bude dizajn nového zariadenia odrážať udržateľnú priemyselnú plynárenskú spoločnosť svetovej triedy. Na obrázku: Koncepčné zobrazenie Air Products' nového globálneho ústredia. 

Prečítajte si tlačovú správu arrow

2020

Riadená strategickým päťbodovým plánom spoločnosti a vďaka tvrdej práci a odhodlaniu svojich zamestnancov dosahuje Air Products svoj cieľ stať sa najbezpečnejšou a najziskovejšou spoločnosťou na výrobu priemyselných plynov na svete. So silným zameraním na inovatívne riešenia najpálčivejších svetových energetických a environmentálnych výziev zohráva spoločnosť vedúcu úlohu v oblasti splyňovania, technológií zachytávania uhlíka a vodíka pre mobilitu. Vývojom, realizáciou, vlastníctvom a prevádzkovaním megaprojektov v týchto oblastiach pomáha Air Products prinášať svetu významné výhody udržateľnosti a zároveň podporuje pokračujúci rast a úspech spoločnosti aj v budúcnosti.

COVID 19 -  We Stand Together

Air Products demonštruje svoju kultúru a charakter, keď spoločnosť solidárne vystupuje v celosvetovom kolektívnom boji proti COVID-19. Air Products, označený vládami na celom svete ako „kritický priemysel“, reaguje na krízu pokračovaním v bezpečnom prevádzkovaní svojich zariadení, doručovaním kritických produktov zákazníkom a získavaním nových projektov, a to všetko pri zachovaní zdravia a bezpečnosti ako najvyššej priority. 

Indonesia Map

Air Products podpisuje dlhodobú zmluvu na mieste na výrobu celosvetového zariadenia na výrobu uhlia na metanol v Indonézii. Očakáva sa, že projekt bude uvedený do prevádzky v roku 2024, bude podporovať politiku národnej bezpečnosti a energetickej nezávislosti vlády Indonézie, čo umožní vyrobiť takmer dva milióny ton metanolu ročne (TPY) z takmer šiestich miliónov TPY uhlia. 

Prečítajte si tlačovú správu arrow
Seifi Ghasemi

Vďaka jeho silnému vodcovstvu a úspechu pri plnení záväzkov predĺžilo predstavenstvo Seifimu Ghasemimu funkčné obdobie predsedu, prezidenta a generálneho riaditeľa do 30. septembra 2025.  

Dr. Samir Serhan

Dr. Samir Serhan, ktorý zohral kľúčovú úlohu pri získavaní a realizácii najväčších a najkomplexnejších projektov v histórii spoločnosti, je vymenovaný za prevádzkového riaditeľa.

Zero-emission Bus

Air Products, ACWA Power a NEOM podpísali dohodu o celosvetovom zariadení na výrobu bezuhlíkového amoniaku na báze vodíka poháňaného obnoviteľnou energiou. Projekt, ktorý sa nachádza v NEOM, novom modeli pre trvalo udržateľný život v Saudskej Arábii, dodá 650 ton bezuhlíkového vodíka denne na celosvetovú prepravu a ušetrí svetu tri milióny ton CO₂ ročne. 

Prečítajte si tlačovú správu arrow
LNG (Liquefied Natural Gas) Heat Exchanger

Popredná svetová technológia a zariadenie na spracovanie LNG spoločnosti vybrané pre prvý pobrežný projekt LNG v Mozambiku v Južnej Afrike; Masívny projekt rozšírenia výroby LNG spoločnosti Qatargas v Ras Laffan, štát Katar; a zariadenie Sonatrach GL1Z LNG v Arzewe v Alžírsku. Všetky zariadenia, vrátane štyroch najväčších procesných vlakov LNG na svete, sa budú vyrábať v Air Products' zariadení svetovej triedy v Port Manatee na Floride. 

Third by '30 Carbon Emissions Reduction Goal

V súlade s obchodnou stratégiou a vyšším zámerom spoločnosti si Air Products stanovuje nový cieľ udržateľnosti znížiť intenzitu emisií oxidu uhličitého (CO₂) (kg CO₂/MM BTU) do roku 2030 o jednu tretinu v porovnaní so základnou hodnotou z roku 2015. Medzi kľúčové faktory na dosiahnutie tohto cieľa patria projekty na zachytávanie uhlíka; nízkouhlíkové a bezuhlíkové projekty; Prevádzková dokonalosť; a zvýšené využívanie obnoviteľnej energie.

Prečítajte si tlačovú správu arrow
Diversity Goals

Air Products v rámci svojho cieľa stať sa najrozmanitejšou priemyselnou plynárenskou spoločnosťou na svete podniká merateľný, transparentný krok k ďalšiemu zvyšovaniu počtu žien a menšín v profesionálnych a manažérskych funkciách. Do roku 2025 má spoločnosť za cieľ dosiahnuť aspoň 28-percentné zastúpenie žien v týchto funkciách globálne a aspoň 20-percentné zastúpenie menšín v týchto funkciách v USA.

Prečítajte si tlačovú správu arrow