logo Go to Home Page

Systém zvlhčovania atmosféry

Získajte a udržujte optimálny rosný bod pre vašu prevádzku

Systém zvlhčovania atmosféry sa jednoducho inštaluje do existujúceho prívodu plynu do pece. Časť dusíka sa zvlhčí a potom sa znovu zavedie do hlavného prúdu plynu pre pec. To pomáha udržiavať ochrannú povrchovú oxidovú vrstvu na pásoch z nehrdzavejúcej ocele, aby sa zlepšila ich životnosť a znížili sa problémy s kvalitou dielov, ako je lepenie materiálov, tvorba sadzí a slabá infiltrácia. Nízkonákladový a ľahko inštalovateľný systém zvlhčovania atmosféry efektívne riadi rosný bod v rámci špecifikovaného rozsahu pre optimálny výkon.
Stiahnite si brožúru Air Products' Systém zvlhčovania atmosféry

Systém zvlhčovania atmosféry

  • Vynikajúca kontrola povrchových oxidov
  • Poskytuje optimálnu úroveň zvlhčovania atmosféry pece
  • Dôsledná kontrola kvality
  • Riadi úroveň zvlhčovania v rámci špecifikovaného rozsahu rosného bodu v širokom rozsahu okolitých teplôt
  • Jednoduchá a nákladovo efektívna implementácia a prevádzka
  • Nevyžaduje prírastkové prúdenie atmosféry, a preto nemení rovnováhu prúdenia a dynamiku v peci

Opýtajte sa odborníka

Don Bowe

Aplikačný inžinier

"Ako môžem predĺžiť životnosť nerezových pásov používaných v našich kontinuálnych spekacích peciach?"

Toto je otázka, ktorá sa často objavuje pri riešení problémov s oxidáciou v kontinuálnej atmosfére pece. Rastúca cena niklu, a teda nehrdzavejúcej ocele, spôsobila, že životnosť remeňa je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Zatiaľ čo životnosť remeňa z nehrdzavejúcej ocele ovplyvňuje mnoho premenných – vrátane zliatiny pásu, počiatočného postupu vlámania, prierezu drôtu a sledovania, môžete dosiahnuť dramatické zlepšenia úpravou spekacej atmosféry.

Patentovaná technológia spracovania v atmosfére Air Products bola preukázaná v prevádzke v teréne na predĺženie životnosti pásov z nehrdzavejúcej ocele používaných pri spekaní práškových kovových častí. Vo všeobecnosti atmosféra poskytuje ochranný oxidový povlak na páse z nehrdzavejúcej ocele, pričom zostáva uhlíkovo neutrálna pre vaše časti. Vrstva oxidu znižuje zachytávanie uhlíka a dusíka a pomáha udržiavať požadované mechanické vlastnosti pásu. V priemyselných službách použitie tejto technológie viedlo k predĺženiu životnosti sieťových pásov z nehrdzavejúcej ocele z 25 % na viac ako 50 % počas životnosti, ktorá sa zvyčajne vyskytuje v atmosfére spekania N2-H2. Výsledky predĺženej životnosti pásu: znížená údržba, menej prestojov pece a menej pásov na výmenu.

Inštalácia systému zvlhčovania atmosféry

Zvlhčovací systém je možné jednoducho nainštalovať do existujúceho plynového potrubia do pece. Bočný prúd plynného dusíka sa zvlhčí a potom sa znovu zavedie do hlavného prúdu plynu pre pec.

Zistite viac o našom systéme zvlhčovania atmosféry.

Dohodnite si bezplatnú konzultáciu s jedným z našich odborníkov na spracovanie kovov.

KONTAKTUJTE NÁS:

PREDĹŽENIE ŽIVOTNOSTI DRÔTENÝCH PÁSOV Z NEHRDZAVEJÚCEJ OCELE PRE SPEKACIE PECE

Zvlhčovací systém, ktorý vytvára atmosféru pece na udržanie ochrannej oxidovej usadeniny na povrchu pásu a vytvára redukčné prostredie pre spekané kovové časti.

CENTRUM ZDROJOV