Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Carbon steel powdered metal parts entering a sintering furnace

Systém zvlhčovania atmosféry

Získajte a udržujte optimálny rosný bod pre vašu prevádzku

Systém zvlhčovania atmosféry sa jednoducho inštaluje do existujúceho prívodu plynu do pece. Časť dusíka sa zvlhčí a potom sa znovu zavedie do hlavného prúdu plynu pre pec. To pomáha udržiavať ochrannú povrchovú oxidovú vrstvu na pásoch z nehrdzavejúcej ocele, aby sa zlepšila ich životnosť a znížili sa problémy s kvalitou dielov, ako je lepenie materiálov, tvorba sadzí a slabá infiltrácia. Nízkonákladový a ľahko inštalovateľný systém zvlhčovania atmosféry efektívne riadi rosný bod v rámci špecifikovaného rozsahu pre optimálny výkon.

Opýtajte sa odborníka

Don Bowe
Don Bowe

Aplikačný inžinier

Ako môžem predĺžiť životnosť nerezových pásov používaných v našich kontinuálnych spekacích peciach?

Toto je otázka, ktorá sa často objavuje pri riešení problémov s oxidáciou v kontinuálnej atmosfére pece. Rastúca cena niklu, a teda nehrdzavejúcej ocele, spôsobila, že životnosť remeňa je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Zatiaľ čo životnosť remeňa z nehrdzavejúcej ocele ovplyvňuje mnoho premenných – vrátane zliatiny pásu, počiatočného postupu vlámania, prierezu drôtu a sledovania, môžete dosiahnuť dramatické zlepšenia úpravou spekacej atmosféry.

Patentovaná technológia spracovania v atmosfére Air Products bola preukázaná v prevádzke v teréne na predĺženie životnosti pásov z nehrdzavejúcej ocele používaných pri spekaní práškových kovových častí. Vo všeobecnosti atmosféra poskytuje ochranný oxidový povlak na páse z nehrdzavejúcej ocele, pričom zostáva uhlíkovo neutrálna pre vaše časti. Vrstva oxidu znižuje zachytávanie uhlíka a dusíka a pomáha udržiavať požadované mechanické vlastnosti pásu. V priemyselných službách použitie tejto technológie viedlo k predĺženiu životnosti sieťových pásov z nehrdzavejúcej ocele z 25 % na viac ako 50 % počas životnosti, ktorá sa zvyčajne vyskytuje v atmosfére spekania N2-H2. Výsledky predĺženej životnosti pásu: znížená údržba, menej prestojov pece a menej pásov na výmenu.

Read more...

Predĺženie životnosti drôtených pásov z nehrdzavejúcej ocele pre spekacie pece

Zvlhčovací systém, ktorý vytvára atmosféru pece na udržanie ochrannej oxidovej usadeniny na povrchu pásu a vytvára redukčné prostredie pre spekané kovové časti.