logo Go to Home Page

Systém kryotemperovania

Odborné riešenia, ktoré vám pomôžu uspieť

Tvrdí sa, že kryogénne úpravy legovaných ocelí výrazne zvyšujú odolnosť proti opotrebeniu a húževnatosť prostredníctvom súhry troch efektov: dokončenie martenzitickej transformácie zadržaného austenitu, podpora rovnomernej precipitácie jemných karbidov a udelenie zvyškových napätí. Tieto úpravy vyžadujú špeciálne vybavenie, ktoré dokáže ochladzovať materiály studeným dusíkom až na -300 °F (-184 °C) a zahriať ich na teplotu okolia alebo v niektorých prípadoch až na 650 °C. na temperovanie. Air Products môže poskytnúť tekutý dusík a zásobovacie systémy pre celý rad aplikácií kryotemperovania.

Air Products ponúka množstvo technických služieb pre procesy spracovania kryogénnym dusíkom. Naši aplikační inžinieri môžu s vami spolupracovať, aby ste pochopili vaše potreby kryo-ošetrenia a kryotemperovania a pomohli vám optimalizovať využitie plynu a splniť vaše náročné špecifikácie produktu.

Riešenia a odborné znalosti kryotemperovania

Uplatňovanie inovácií a odborných znalostí na riešenie problémov našich zákazníkov je hlavnou silnou stránkou

Spĺňať náročné špecifikácie produktu

Použite kryotemperovanie na zvýšenie odolnosti proti opotrebovaniu a tvrdosti kovových častí, ako sú ozubené kolesá, brzdové rotory a ložiská

Vybavenie prispôsobené vašim špecifickým potrebám

Môžeme vám odporučiť zariadenie, ktoré dokáže splniť vaše náročné špecifikácie

Prívod kryogénnej kvapaliny

Air Products inžinierske tímy môžu poskytnúť bezpečné a efektívne návrhy kryogénneho potrubného systému

Spoľahlivé a bezpečné zásobovanie

Popredný dodávateľ tekutého dusíka a hélia s vynikajúcimi záznamami o plnení požiadaviek na včasné dodávky

Spojte sa s jedným z našich technických odborníkov.

Využite Air Products' odborné znalosti v oblasti kryotemperovania a dodávky kryogénu, aby pracovali za vás.

KONTAKTUJTE NÁS:

Opýtajte sa odborníka

Liang He

Inžinier výskumu a vývoja spracovania kovov, Severná Amerika

"Prečo by som mal chcieť kryogénne upravovať nástrojové ocele? Naozaj to ovplyvňuje mikroštruktúru?"
Po austenitizácii a kalení sa nástrojové ocele niekedy podrobia spracovaniu za studena pri približne –80 °C (-112 °F), po ktorom nasleduje popúšťanie. Spracovanie za studena sa primárne robí na zvýšenie pevnosti, zlepšenie rozmerovej alebo mikroštruktúrnej stability a zlepšenie odolnosti proti opotrebovaniu. Tieto výhody sú spôsobené premenou zadržaného austenitu na martenzit. Niektoré štúdie ukazujú, že zníženie teploty spracovania za studena pod –100 °C (-148 °F) významne nezvyšuje množstvo zadržanej transformácie austenitu na martenzit – a preto neprináša ďalšie výhody. Iné štúdie však ukazujú, že v porovnaní s úpravou za studena (-80 °C/-112 °F) kryogénna úprava (-190 °C/-310 °F) ďalej zlepšuje odolnosť proti opotrebovaniu.

PREHODNOTENÉ KRYOGÉNNE KALENIE OCELE

Tvrdí sa, že kryogénne úpravy legovaných ocelí výrazne zvyšujú odolnosť proti opotrebeniu a húževnatosť prostredníctvom súhry troch efektov: dokončenie martenzitickej transformácie, podpora rovnomerného zrážania jemných karbidov a udelenie zvyškových napätí.