logo Go to Home Page

Systémy prikrývok z roztaveného kovu

Proprietárne riešenia na zlepšenie prevádzky zlievarne

Air Products' technológie opláštenia roztaveným kovom môžu pomôcť prevádzkovateľom zlievarní železných a neželezných kovov zvýšiť výnos a znížiť celkové prevádzkové náklady. Naše patentované technológie vytláčajú vzdušný kyslík a vodnú paru suchou a inertnou atmosférou argónu alebo dusíka, takže môžete povrch taveniny prikryť, aby ste zabránili oxidácii kovu a naberaniu plynov. Obmedzením oxidácie kovu vám naša patentovaná technológia pomôže znížiť náklady na zliatinu, zlepšiť čistotu a kvalitu. Výsledkom je menej nepodarkov a odpadu. S našimi patentovanými technológiami vírivého rozprašovača a vírivých kužeľov môžete vo svojich indukčných a téglikových peciach použiť o 50 % menej plynu ako konvenčné techniky pokrývania roztaveného kovu. Optimálne riešenie pre váš proces závisí od mnohých faktorov, ako sú prevádzkové parametre vašej pece, kvalitatívne ciele a aktuálne podmienky na trhu.
Stiahnite si technický list Molten Metal Blanketing Technologies

Naše technológie môžu pomôcť znížiť vaše celkové náklady prostredníctvom:

  • Znížené koncentrácie kyslíka na extrémne nízke úrovne (<1,0 % objemu), v závislosti od podmienok pece
  • Zlepšená tekutosť kovu vďaka nižším inklúziám oxidov v kovoch, čím sa zvyšujú výťažky odlievania
  • Znížené inklúzie a pórovitosť
  • Lepšia povrchová úprava a lepšia opracovateľnosť odliatkov
  • Zlepšená životnosť obloženia pece
  • Znížené náklady na legovanie
  • Konzistentnejšia tepelná chémia
  • Znížená úroveň trosky a trosky

Ako môžem zlepšiť čistotu mojej pece na tavenie bez jadra?

Pozrite si naše krátke video a vypočujte si, ako Bruce Kenworthy, aplikačný inžinier, odpovie na túto často kladenú otázku.

Typický výkon vs. konvenčné metódy

Opýtajte sa odborníka

Bruce Kenworthy

Aplikačný inžinier, Severná Amerika

"Ako môžem znížiť spotrebu plynu na pokrytie roztaveným kovom?"

Znížením obsahu kyslíka nad indukčnou pecou majú inertné plyny – zvyčajne argón – preukázané výhody pri pokrývaní roztaveného kovu, vrátane vyšších výťažkov, nižšieho vyblednutia zliatiny, zníženého množstva nekovových inklúzií, zníženej pórovitosti odlievania, nižšieho opracovania odliatkov a odpadov a zvýšenej životnosti žiaruvzdorných materiálov. . Náklady na inertný plyn však môžu ovplyvniť váš konečný výsledok. Patentovaná technológia vírivého kužeľa Air Products môže poskytnúť tieto výhody pri použití až o 50 % menej argónu. Pri súbežnom testovaní naša technológia znížila hladinu kyslíka nad pecou na menej ako 2 %, s malým alebo žiadnym zásahom do procesu tavenia. Dizajn technológie navyše umožňuje, aby zostala na mieste počas nabíjania a nalievania.

Spoľahnite sa na Air Products' odbornosť…

Naši aplikační technici vám pomôžu implementovať prispôsobené systémy, ktoré budú vyhovovať vašim požiadavkám.

KONTAKTUJTE NÁS EŠTE DNES!