logo Go to Home Page

Systém neutrálnej kaliacej atmosféry

Spĺňajte prísne špecifikácie kvality produktu s čistým, spoľahlivým systémom s nízkymi nárokmi na údržbu.

Neutrálna vytvrdzovacia atmosféra na báze dusíka Air Products môže ekonomicky nahradiť nespoľahlivú atmosféru generátora s vysokými nárokmi na údržbu. Pri výrobe dielov, ktoré vyžadujú vysokú pevnosť a húževnatosť, tepelné spracovanie aplikuje neutrálny proces kalenia. Neutrálna vytvrdzujúca atmosféra musí mať dostatočný uhlíkový potenciál, aby sa zabránilo oduhličeniu, a musí byť dostatočne redukujúca, aby sa zabránilo povrchovej oxidácii. Air Products to dosahuje atmosférou na báze dusíka zmiešanou s nízkou koncentráciou uhľovodíkov, ako je propán alebo metán. S presným systémom miešania plynov od Air Products môžu tepelné úpravy vyrábať čisté diely konzistentnej kvality, ktoré spĺňajú ich náročné špecifikácie.

Systém neutrálnej kaliacej atmosféry

  • Vysoko spoľahlivý systém zásobovania
  • Bezpečná, netoxická atmosféra
  • Nastaviteľné zloženie atmosféry pre splnenie náročných špecifikácií pre viacero materiálov
  • Robustné monitorovanie a riadenie procesu s uhlíkovou sondou a analyzátorom rosného bodu
  • Čistejšia atmosféra, čo vedie k zníženiu nákladov na údržbu pece
  • Rýchlejšie a jednoduchšie spustenie a vypnutie na zníženie neproduktívneho času
  • Nižšie investície do infraštruktúry a náklady na údržbu
  • Požiadavka na menšiu podlahovú plochu

Opýtajte sa odborníka

Liang He

Inžinier výskumu a vývoja spracovania kovov, Severná Amerika

"Môžem použiť atmosféru „dusík+propán“ na neutrálne kalenie oceľových častí?"

Pri neutrálnom alebo rýchlom kalení oceľových dielov hrá atmosféra pece veľmi dôležitú úlohu pre zabezpečenie mechanických vlastností a kvality povrchu. Atmosférický uhlíkový potenciál je prispôsobený koncentrácii uhlíka upravovanej časti, čo umožňuje, aby chemické zloženie povrchu ocele zostalo nezmenené. Bez adekvátnej kontroly atmosféry môžu na povrchu ocele nastať nežiaduce chemické reakcie, ako je oxidácia, oduhličenie alebo nauhličovanie.

Air Products úspešne vyvinul neutrálnu vytvrdzovaciu atmosféru „dusík + propán“ s pokročilým systémom riadenia procesu. Propán reaguje so zvyškovým alebo uniknutým kyslíkom v peci a vytvára atmosféru s požadovaným uhlíkovým potenciálom. Systém kontroly atmosféry meria prietok dusíka a propánu na základe údajov zo senzorov kyslíka a rosného bodu. Táto ponuka poskytuje stabilnejšie a konzistentnejšie zloženie atmosféry a môže byť ekonomickou alternatívou k tradičnému endoplynu alebo atmosfére „dusík+metanol“ tým, že optimalizuje využitie plynu a zároveň znižuje náklady na údržbu zariadenia a náklady súvisiace s bezpečnosťou.

Operation Analysis and Optimization

Our application engineers can work with your plant personnel to analyze and understand your entire process. Based on that analysis and your needs, they can recommend process improvement solutions that can help you enhance product quality and consistency, plus optimize gas use. Air Products services include leak-checking, furnace profiling, analytical calibration, gas analysis process troubleshooting and overall process review.
LEARN MORE

Zistite viac o našom systéme neutrálnej kaliacej atmosféry.

Dohodnite si bezplatnú konzultáciu s jedným z našich odborníkov na spracovanie kovov.

KONTAKTUJTE NÁS: