logo Go to Home Page

Uhlíková oceľ

Uhlíková oceľ je zďaleka najbežnejším kovom, ktorý sa zvára. Vybraný pre svoju relatívne nízku cenu, ľahko sa reže, tvaruje a zvára. Často sa vyberá pre svoju pevnosť a všestrannosť, hoci normálne je potrebné ho natrieť, či už farbou, práškovým lakovaním alebo galvanizáciou.

Uhlíková oceľ je dostupná s rôznymi úrovňami obsahu uhlíka; tieto sú zoskupené nasledovne:

  • Nízko uhlíková (alebo mäkká) uhlíková oceľ
  • Stredne uhlíková oceľ
  • Oceľ s vysokým obsahom uhlíka
  • Ultra vysoká

Uhlíková oceľ s nízkym obsahom uhlíka je zďaleka najbežnejším variantom, a preto sa uhlíková oceľ z tohto dôvodu často označuje ako mäkká oceľ, aj keď má vyšší obsah uhlíka.

Aplikácie uhlíkovej ocele zahŕňajú všetky aplikácie, od malých predmetov, ako sú stoličky, až po autá, mosty alebo lode.

Ferromaxx® Sortiment zváracích plynov bol špeciálne navrhnutý pre zváranie uhlíkom, uhlíkom, mangánom a nízkolegovanými oceľami MAG. Plyny poskytujú vynikajúcu kvalitu zvaru a vynikajúcu penetráciu spolu s minimálnym rozstrekom a nízkou úrovňou výparov.

Ferromaxx® Plus je náš najlepší plyn pre uhlíkovú oceľ a zvyšuje rýchlosť manuálneho zvárania až o 19 % v porovnaní s konvenčnými plynmi z procesu zvárania.

Ferromaxx® 7 je náš tenký oceľový špeciálny plyn. Táto zmes zlepšuje kvalitu zvaru a znižuje nepodarky a poskytuje vynikajúcu kontrolu zvarového kúpeľa, najmä pri nízkom napätí na tenkých plechových materiáloch (až do hrúbky 10 mm) a je vhodná na polohové zváranie.

Sortiment dopĺňa Ferromaxx® 15 zvárací procesný plyn. Tento spoľahlivý všestranný nástroj zlepšuje kvalitu zvaru a znižuje množstvo zvarov, poskytuje vynikajúce penetračné vlastnosti a je tolerantný voči zmenám v nastavení parametrov zvaru.

Stiahnite si brožúru Maxx® Weld Process Gases

Kto vidí ten verí.

Získajte odborné rady a vyskúšajte naše špeciálne plyny na zváranie uhlíkovej ocele u vás.

Kontaktujte nás:

Možnosti dodávky

Air Products vám môže pomôcť určiť najúspornejšiu možnosť dodávky pre vašu konkrétnu aplikáciu a geografickú polohu. Priemyselné plyny sa typicky dodávajú v plynnej a kvapalnej forme prostredníctvom rôznych zásobovacích systémov.

Tlakové fľaše

Tradičné riešenie pre nízkoobjemovú dodávku plynu. Nádrže je možné dodať v celom rozsahu veľkostí od 10 do 50 litrov, tlakov a čistoty plynov pre širokú škálu plynov a zmesí plynov. Vyberte si medzi konvenčnými fľašami alebo našou inovatívnou fľašou Integra® so zabudovaným regulátorom.

Zváracie rezné plyny

Rad plynov, technológií a služieb pre kovovýrobu, či už zváranie, rezanie, žiarové striekanie, tvrdé spájkovanie alebo drážkovanie.

Pripravení na objednávku?

Kúpte teraz

CENTRUM ZDROJOV