logo Go to Home Page

Kyslík

Viacúčelový plyn pre priemysel spracovania kovov a materiálov

Kyslík sa používa v rôznych aplikáciách spracovania kovov a materiálov vrátane drážkovania, tepelného nástreku a zvárania.

Môže sa použiť na zlepšenie spaľovania pri vysokorýchlostných kyslíkovo-palivových (HVOF) a plameňových rozprašovacích operáciách. Používa sa tiež na drážkovanie, kde sa materiál najskôr zahreje na zápalnú teplotu a potom sa spáli prúdom kyslíka. Procesy zvárania môžu využívať kyslík na spaľovanie palivového plynu a vytvárať rýchle lokálne zahrievanie.

Ponúkame stlačený a tekutý kyslík v rôznych čistotách a koncentráciách.

Naše skúsené aplikačné tímy po celom svete môžu využiť svoje znalosti z odvetvia a aplikácií, aby vám poskytli zásobovanie stlačeného alebo tekutého kyslíka a technologické riešenie, ktoré uspokojí vaše jedinečné potreby.

Kyslík pre spracovanie kovov a materiálov

Kyslík možno použiť v mnohých aplikáciách vo výrobe komponentov kovov a materiálov:

  • Tepelné striekanie
  • Kyslíkové spájkovanie
  • Drážkovanie
  • Zváranie

Poskytovať výhody, ako napríklad:

  • Zlepšenie kvality dielov
  • Zvýšenie účinnosti a výnosov
  • Znižovanie šrotu

Opýtajte sa odborníka

John Dwyer

Microbulk Applications Engineer, Severná Amerika

"Používam vysokotlakové plynové fľaše a mám obavy o bezpečnosť. Existuje lepšia možnosť?"
Tradične boli vysokotlakové plynové fľaše režimom dodávky pre používateľov v rozsahu malého až stredného objemu. To spôsobilo, že spoločnosti boli vystavené bezpečnostným rizikám spojeným s pohybom fliaš a vystavením vysokému tlaku. Konsolidácia do centralizovaného systému mikroobjemov eliminuje potrebu manipulácie s valcami a znižuje riziko zámeny produktov. Medzi ďalšie výhody patrí znížené vystavenie vysokotlakovým kontajnerom a znížené dopravné zápchy s menej častými dodávkami dodávateľov. Air Products vyvinul možnosť dodávky mikroobjemov Cryoease® ako cenovo výhodnú a spoľahlivú alternatívu k vysokotlakovým fľašiam na dodávku dusíka, argónu, kyslíka a oxidu uhličitého. Okrem efektívnych a flexibilných skladovacích systémov sú k dispozícii inovatívne potrubné riešenia, ktoré vám pomôžu dosiahnuť hladký prechod od fliaš k mikroobjemu.

Možnosti dodávky

Air Products vám môže pomôcť určiť najúspornejšiu možnosť dodávky pre vašu konkrétnu aplikáciu a geografickú polohu. Priemyselné plyny sa typicky dodávajú v plynnej a kvapalnej forme prostredníctvom rôznych zásobovacích systémov.

Tlakové fľaše

Tradičné riešenie pre nízkoobjemovú dodávku plynu. Nádrže je možné dodať v celom rozsahu veľkostí od 10 do 50 litrov, tlakov a čistoty plynov pre širokú škálu plynov a zmesí plynov. Vyberte si medzi konvenčnými fľašami alebo našou inovatívnou fľašou Integra® so zabudovaným regulátorom.

CryoEase® Microbulk Solutions

Pohodlné a cenovo výhodné riešenie pre väčšie prevádzky. Nádrže CryoEase® sú dostupné v rôznych veľkostiach. Služba CryoEase® zjednodušuje vašu dodávku plynu tým, že eliminuje potrebu manipulácie s fľašami, inventarizácie a objednávania.

CryoEase® Microbulk – nákladovo efektívna alternatíva k valcom

Microbulk je moderný koncept, kde je váš plyn dodávaný plnením na mieste v porovnaní s tradičnou metódou pre použitie s menším objemom, kde sa plyn dodáva výmenou plných za prázdne fľaše a Dewarove nádoby. Zásobovanie Microbulk obsahuje špeciálne navrhnuté cisternové vozidlá s integrovanými ovládacími prvkami a flexibilnými možnosťami skladovania. Konečné použitie môže byť poskytnuté vo forme čistých plynov, kryogénnych kvapalín alebo plynných zmesí prostredníctvom zmiešavača inštalovaného na vašom mieste.

Aj keď použijete len desať tlakových fliaš za mesiac s rovnakým plynom, mikrocisterny Cryoease® môžu ponúknuť efektívne riešenie.

Kontaktujte našich technických odborníkov.

Dovoľte nám, aby sme vám pomohli optimalizovať spotrebu kyslíka na zlepšenie kvality a zvýšenie účinnosti a výnosu.

KONTAKTUJTE NÁS:

SDS Library

Our Safety Data Sheet (SDS) library allows you to search and find the SDS you need--in the language you select.

SDS LIBRARY

CENTRUM ZDROJOV

GAS CONVERTER