logo Go to Home Page

Hľadáte riešenia pre mobilitu s nulovými emisiami?

Spoločnosť Air Products je najväčším výrobcom vodíka na svete a pôsobí vo všetkých častiach hodnotového reťazca vodíka vrátane výroby, distribúcie, skladovania a dodávok. Už desaťročia je priekopníkom v oblasti vodíkových palív. Prevádzkuje najdlhší vodíkový potrubný systém na svete a je svetovým dodávateľom kvapalného vodíka. Spoločnosť Air Products má praktické prevádzkové skúsenosti s viac ako 250 projektmi tankovania vodíka v 20 krajinách a technológie spoločnosti sa používajú vo viac ako 1,5 miliónoch vodíkových palív ročne

Odborníci na vodík

Na základe viac ako šesťdesiatich desaťročí skúseností s vodíkom sa zameriavame na využitie našich významných schopností na pomoc pri riešení svetových klimatických výziev nasadením našich riešení na výrobu, distribúciu a dávkovanie vodíka.

Komplexné vodíkové palivové riešenia

Od výroby až po distribúciu až po čerpacie stanice vodíka poskytujeme našim zákazníkom kompletné služby, ktoré ponúkajú spoľahlivú dodávku vodíka, špičkovú technológiu a vybavenie a overenú odbornosť.

Vodík: Cesta k čistejšej energetickej budúcnosti

Produkovaním a distribúciou čistých vodíkových energetických riešení na použitie v ťažkých vozidlách s palivovými článkami, priemyselných aplikáciách a skladovaní energie pomáha Air Products vybudovať živú cestu k čistejšej energetickej budúcnosti.

Tankovanie vodíkového vlaku

Vodík je palivom budúcnosti. Air Products môže ponúknuť výrobu, skladovanie, distribúciu a plnenie tejto strategickej suroviny. Nie je preto náhoda, že sme sa stali partnerom spoločnosti ALSTOM, ktorá vyvíja vlaky poháňané vodíkom.

Projekty výroby vodíka vo svetovom meradle

World’s Largest Carbon Capture for Sequestration Facility

Air Products will invest $4.5B to build-own-operate the world’s largest blue hydrogen production facility, producing over 750 MMSCFD of blue hydrogen in Louisiana, USA. A portion of the blue hydrogen will be compressed and supplied to customers by our U.S. Gulf Coast pipeline network; the balance will be used to make blue ammonia that will be transported around the world and converted back to blue hydrogen for transportation and other markets.

The megaproject will also capture over five million metric tons per year of CO₂, making it the largest carbon capture for sequestration facility in the world. Numerous studies have shown that Louisiana’s geology is some of the best in the world for permanent geologic sequestration.

The project is expected to be operational in 2026. 

NEOM: NAJVÄČŠÍ SVETOVÝ ZELENÝ VODÍKOVÝ PROJEKT

S investíciou vo výške $7 miliardy bude Air Products do roku 2025 dodávať bezuhlíkový zelený vodík do autobusov a nákladných vozidiel na celom svete, čím sa znížia emisie CO₂ o 3 milióny ton ročne, čo je ekvivalent emisií z viac ako 700 000 áut. Projekt spoločného podniku v Saudskej Arábii s NEOM a ACWA Power bude poháňaný štyrmi gigawattmi obnoviteľnej energie zo slnečnej, veternej a akumulačnej energie, čo poháňa produkciu 650 ton vodíka denne elektrolýzou pomocou technológie thyssenkrupp, separáciou dusíka vzduchom pomocou # technológie Air Products a 1,2 milióna ton bezuhlíkového amoniaku ročne pomocou technológie Haldor Topsoe.

VEDENIE CESTY S MODRÝM VODÍKOVÝM CENTROM V ZÁPADNEJ KANADE

Náš komplex vodíkovej energie v Edmontone, Alberta, Kanada urobí z tejto oblasti centrum vodíkovej ekonomiky západnej Kanady a severozápadného Pacifiku. Komplex vyrobí dostatok tekutého vodíka na poháňanie každej verejnej dopravy v Alberte. A čo je ešte lepšie, kombinácia našej pokročilej vodíkovej technológie, zachytávania a skladovania uhlíka a výroby energie poháňanej vodíkom umožňuje prevádzkovať zariadenie s čistou nulovou uhlíkovou stopou.

Kontaktujte nás, aby ste sa dozvedeli viac o riešeniach palivového systému vodíka s nulovými emisiami.

KONTAKTUJTE NÁS: