Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
2 coil wound heat exchangers for Petronas FLNG

Skvapalnený zemný plyn

Air Products je popredným globálnym poskytovateľom technológií, zariadení a služieb LNG s bezkonkurenčnými skúsenosťami s LNG. Naša jedinečná schopnosť integrovať návrh procesu skvapalňovania a kritického zariadenia na skvapalňovanie vedie k optimalizácii výkonu, nákladov, prevádzkyschopnosti a spoľahlivosti, ktorá sa stala meradlom odvetvia LNG.

Väčšina celkového svetového LNG sa vyrába pomocou patentovanej technológie Air Products. Táto technológia je životne dôležitá na to, aby pomohla uspokojiť rastúce svetové energetické potreby a túžbu po čistej energii.

Svetový líder v oblasti LNG

Úzka spolupráca s našimi zákazníkmi a budovanie hlbokých znalostí o ich požiadavkách viedli k neustálemu zlepšovaniu technológie LNG, zariadení a služieb, ktoré ponúkame.

ap0034-heat-exchanger
Bezkonkurenčná skúsenosť

Navrhli sme, vyrobili a odoslali viac ako 116 veľkých vinutých výmenníkov tepla do závodov v 20 krajinách po celom svete.

0868-atom
Robustné riešenia

Ponúkame procesnú technológiu a kľúčové vybavenie pre srdce procesu skvapalňovania zemného plynu pre veľké exportné závody, malé a stredne veľké LNG závody, plávajúce LNG závody a LNG holiace strojčeky.

ap0001-plant
World-class Projects

We have provided equipment and technology to the majority of leading LNG producers around the world, as well as for the world’s first off-shore floating LNG plants.

Najmodernejšie testovacie zariadenie zariadení LNG

V našom závode na výrobu zariadení Port Manatee na Floride vyrábame špirálové výmenníky tepla pre priemysel LNG, ako aj ďalšie kryogénne zariadenia na výrobu LNG a iných priemyselných plynov. Zariadenie s rozlohou približne 3 000 štvorcových stôp poskytuje rýchly prístup k prístavným službám, čo nám umožňuje vyrábať výmenníky tepla LNG v širokom rozsahu veľkostí požadovaných trhom.

Od otvorenia závodu v roku 2014 Air Products rozšíril výrobnú kapacitu v Port Manatee o viac ako 50 percent. Okrem toho sme vybudovali najmodernejšie testovacie zariadenie, ktoré umožňuje zhromažďovanie údajov na vývoj návrhov pre ďalšiu generáciu našich inovatívnych výmenníkov tepla vinutých vinutím.

Naša pracovná sila v Port Manatee pozostáva z vysoko kvalifikovaných a skúsených remeselníkov, ktorí sú hrdí na kvalitu svojej práce a pozornosť venujúcu detailom. Výsledkom je špičkový produkt dodaný včas, na ktorý sa zákazníci spoliehajú, že bude fungovať bezpečne, spoľahlivo a efektívne po mnoho rokov.

Technológia a vybavenie AP-X® LNG vybrané popredným svetovým výrobcom LNG

Naša technologická špička v Port Manatee na Floride vyrobí štyri najväčšie vlaky na spracovanie LNG na svete pre projekt rozsiahlej expanzie v Katare. Air Products' patentovaná technológia a vybavenie procesu skvapalňovania zemného plynu AP-X® boli vybrané spoločnosťou Qatargas pre prvú fázu svojho rozsiahleho projektu rozšírenia výroby LNG v Ras Laffan, štát Katar. Každá zo štyroch nových jednotiek na spracovanie LNG bude mať výrobnú kapacitu 7,8 milióna ton ročne. 

Air Products' technológia skvapalňovania AP-X, ktorá stanovuje štandard pre toto odvetvie, ponúka najväčšie procesné vlaky LNG na svete, čo umožňuje zákazníkom znížiť kapitálové náklady na tonu vyrobeného LNG prostredníctvom úspor z rozsahu. Tieto obrovské jednotky AP-X majú procesnú výrobnú kapacitu, ktorá je výrazne väčšia ako akýkoľvek iný LNG vlak v prevádzke. 

Air Products dodal kľúčové vybavenie a technológie pre všetkých 14 existujúcich katarských LNG vlakov prevádzkovaných v Ras Laffan, z ktorých prvý začal vyrábať v roku 1996. 

Schopnosti lng turboexpandéra vo svetovom meradle

Rotoflow je priekopníkom a lídrom v technológii turboexpandéra pre aplikácie zemného plynu. Naše turboexpandéry využívajú rozsiahle prevádzkové skúsenosti na poskytovanie špičkovej spoľahlivosti závodom na skvapalňovanie LNG po celom svete. Vďaka najmodernejšej konštrukcii ložísk a funkciám je zariadenie Rotoflow odolné voči ustálenému stavu a rôznym prevádzkovým podmienkam. Ako výrobca a prevádzkovateľ turbostrojov máme odborné znalosti na to, aby sme poskytli celkové riešenie, bez ohľadu na to, aké je malé alebo zložité, aby sme splnili jedinečné potreby zákazníkov.