logo Go to Home Page

Seifi Ghasemi vysvetľuje hlavné silné stránky spoločnosti Air Products, jej vedúce postavenie v oblasti vodíka a víziu vytvárania čistejšej budúcnosti v podcaste „Leadership Next“ časopisu Fortune

Air Products’ Chairman, President and CEO Seifi Ghasemi

Podcast Fortune Media, zameraný na podnikanie, Leadership Next, skúma meniace sa pravidlá vedenia spoločnosti a to, ako navigujú túto zmenu riaditelia. Od spustenia podcastu v marci 2020 bolo odvysielaných viac ako 175 epizód.

Predseda, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Air Products Seifi Ghasemi sa nedávno stretol s generálnym riaditeľom časopisu Fortune Alanom Murrayom a redaktorom Michalom Lev-Ramom na podrobnom rozhovore v kanceláriách časopisu Fortune v New Yorku. ~33-minútový podcast odvysielaný 5. marca, je dostupný od na stránkach Fortune A hlavných streamovacích platformách.

Na čele so základnými silnými stránkami Air Products' v našom kľúčovom obchode s priemyselnými plynmi sa Seifi zameriava na vedúce postavenie Air Products' v oblasti vodíka a náš záväzok dodávať svetu modrý a zelený vodík. Nazval ho „jediným zdrojom energie“ a opisuje, ako je čistý vodík nevyhnutný na boj proti účinkom zmeny klímy a na vytváranie čistejšej budúcnosti, pričom poukazuje na zodpovednosť Air Products viesť v tomto priestore:

„… a to je dôvod, prečo sme v roku 2014, pred 10 rokmi, začali túto cestu vodíkového modrého a zeleného vodíka. A to je miesto, kde sme dnes, kde v skutočnosti staviame niektoré z týchto závodov, pretože sme museli vyvinúť technológie. Museli sme vypracovať projekty, museli sme zhromaždiť ľudí. Toto nie je niečo, čo sa niekto, vývojár projektu, jedného rána zobudí a povie: … Chcem sa stať vodíkovou spoločnosťou. Takto to nefunguje…

… ak je vodík jediným riešením a my sme najväčšia vodíková spoločnosť, je našou zodpovednosťou to urobiť. Kto iný to urobí? Ak to neurobíme my, kto to urobí?"

Okrem diskusie o tom, prečo je podľa neho Air Products zodpovedný za presadzovanie trhov smerom k riešeniam čistej energie vrátane vodíka, Seifi tiež odpovedá na otázky o tom, kedy sa prvýkrát začal zameriavať na zmenu klímy, ako vidí cestu k svetovým cieľom s nulovou čistotou a prečo sa rozhodol pripojiť k Air Products. Taktiež zdieľa niektoré zo svojich osobných a profesionálnych skúseností, ktoré pomohli formovať jeho názory a štýl vedenia. 

Vypočujte si epizódu tu.