logo Go to Home Page

Argón

Viacúčelový plyn pre priemysel spracovania kovov a materiálov

Argón sa vďaka svojim inertným vlastnostiam používa v mnohých aplikáciách na zlepšenie kvality, ako aj na zvýšenie účinnosti a výťažnosti pri spracovaní kovov a materiálov. Jeho inertný charakter umožňuje jeho použitie na ochranu roztaveného a zahriateho kovu počas spracovania. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam je skvelou voľbou pre procesy, ako je izostatické lisovanie za horúca, kalenie vo vákuovej peci, atomizácia na výrobu kovových práškov. Okrem toho sa používa na spracovanie a úpravu kovov, ktoré tvoria nitridy, ako je titán, hliník a nehrdzavejúca oceľ.

Air Products ponúka stlačený argónový plyn a tekutý argón v rôznych čistotách a koncentráciách.

Naše skúsené aplikačné tímy po celom svete môžu využiť svoje znalosti z odvetvia a aplikácií, aby vám poskytli zásobovanie stlačeného alebo tekutého argónu a technologické riešenie, ktoré uspokojí vaše jedinečné potreby.

Stiahnite si brožúru Argon Solutions Powered by Technology, Spoľahlivosť a bezpečnosť

Argón na spracovanie kovov a materiálov

Argón možno použiť v širokom spektre aplikácií pri výrobe komponentov kovov a materiálov:

 • Inertná atmosféra
 • HIPing/sinter HIPing
 • Drážkovanie
 • Tepelné a plazmové striekanie
 • sintrovanie
 • tepelné spracovanie
 • Kalenie
 • 3D tlač
 • Odplynovanie

Poskytnúť množstvo výhod, ako napríklad:

 • Zníženie alebo odstránenie povrchovej oxidácie
 • Zlepšenie kvality dielov
 • Zvýšenie účinnosti a výnosov
 • Znižovanie šrotu

Opýtajte sa odborníka

John Dwyer

Microbulk Applications Engineer, Severná Amerika

"Používam vysokotlakové plynové fľaše a mám obavy o bezpečnosť. Existuje lepší spôsob?"
Tradične boli vysokotlakové plynové fľaše režimom dodávky pre používateľov v rozsahu malého až stredného objemu. To spôsobilo, že spoločnosti boli vystavené bezpečnostným rizikám spojeným s pohybom fliaš a vystavením vysokému tlaku. Konsolidácia do centralizovaného systému mikroobjemov eliminuje potrebu manipulácie s valcami a znižuje riziko zámeny produktov. Medzi ďalšie výhody patrí znížené vystavenie vysokotlakovým kontajnerom a znížené dopravné zápchy s menej častými dodávkami dodávateľov. Air Products vyvinul možnosť dodávky mikroobjemov ako nákladovo efektívnu a spoľahlivú alternatívu k vysokotlakovým fľašiam na dodávku dusíka, argónu, kyslíka a oxidu uhličitého. Okrem efektívnych a flexibilných skladovacích systémov sú k dispozícii inovatívne potrubné riešenia, ktoré vám pomôžu dosiahnuť hladký prechod od fliaš k mikroobjemu.

CryoEase® Microbulk Solutions – nákladovo efektívna alternatíva k valcom

Naša služba CryoEase® microbulk ponúka množstvo jedinečných výhod oproti tradičnému zásobovaniu fliaš:

 • Šetrí čas – už žiadna manipulácia alebo výmena valcov
 • Šetrí priestor – nádrž je možné pohodlne umiestniť, aby sa uvoľnil cenný priestor na podlahe
 • Pokoj v duši – náš systém riadenia plynu automaticky naplánuje pravidelné dodávky, čím vám ušetrí starosti s vybavovaním objednávok alebo čakaním na dodávky
 • Konštantná a spoľahlivá dodávka s nižšou uhlíkovou stopou – môžete znížiť počet dodávok plynu do svojho podniku, pretože Air Products sa stará o plánovanie, plnenie a doručenie vašej objednávky
Stiahnite si brožúru CryoEase® Microbulk Solutions

Možnosti dodávky

Air Products vám môže pomôcť určiť najúspornejšiu možnosť dodávky pre vašu konkrétnu aplikáciu a geografickú polohu. Priemyselné plyny sa typicky dodávajú v plynnej a kvapalnej forme prostredníctvom rôznych zásobovacích systémov.

Argon

Compressed argon gas and liquid argon in a variety of purities and in various modes of supply around the world thanks to our network of storage and transfill facilities.

Hromadné zásobovanie

 Dodáva sa kamiónom a skladuje sa na vašom mieste buď ako kvapalina v kryogénnych nádržiach alebo ako plyn vo vysokotlakových trubiciach na základe vášho objemu, požadovaného tlaku, úrovne čistoty, prietoku a prevádzkového modelu.  

Tlakové fľaše

Tradičné riešenie pre nízkoobjemovú dodávku plynu. Nádrže je možné dodať v celom rozsahu veľkostí od 10 do 50 litrov, tlakov a čistoty plynov pre širokú škálu plynov a zmesí plynov. Vyberte si medzi konvenčnými fľašami alebo našou inovatívnou fľašou Integra® so zabudovaným regulátorom. 

CryoEase® Microbulk Solutions

Pohodlné a cenovo výhodné riešenie pre väčšie prevádzky. Nádrže CryoEase® sú dostupné v rôznych veľkostiach. Služba CryoEase® zjednodušuje vašu dodávku plynu tým, že eliminuje potrebu manipulácie s fľašami, inventarizácie a objednávania.

Spojte sa s našimi technickými odborníkmi.

Dovoľte nám, aby sme vám pomohli optimalizovať využitie argónu na zlepšenie kvality a zvýšenie účinnosti a výnosu.

KONTAKTUJTE NÁS:

SDS Library

Our Safety Data Sheet (SDS) library allows you to search and find the SDS you need--in the language you select.

SDS Library

CENTRUM ZDROJOV