logo Go to Home Page

TIG

Elektrický oblúk medzi nespotrebovateľnou volfrámovou elektródou a obrobkom poskytuje teplo potrebné na zváranie. Volfrámová elektróda sa neroztaví a akýkoľvek prídavný kov potrebný na vytvorenie profilu zvaru sa pridáva samostatne. Roztavený kov vo zvarovom kúpeli, hrot prídavného drôtu a horúca elektróda sú chránené pred atmosférickou kontamináciou štítom z inertného plynu.

Zvyčajne je plynom argón, ale na špeciálne aplikácie sa môže použiť hélium samotné alebo zmiešané s argónom. Na austenitickú nehrdzavejúcu oceľ možno použiť zmesi argónu a vodíka.

Stiahnite si brožúru Maxx® Weld Process Gases

Pozrite si naše plyny z procesu zvárania TIG v akcii.

Objednajte si ukážku.

KONTAKTUJTE NÁS:

Opýtajte sa odborníka

"Na zváranie TIG vždy používam čistý argón, pretože je všestranný, čo by ste mi odporučili, aby som mal všestrannosť?"
Alumaxx® Plus poskytuje vynikajúce výsledky s hliníkom, jeho zliatinami a uhlíkovou oceľou; a Inomaxx® TIG je náš najlepší plyn vo svojej triede pre austenitickú nehrdzavejúcu oceľ.

Pozrite si výhody nášho sortimentu plynov Maxx®

Čokoľvek zvárate, inovatívny rad zváracích plynov Air Products vám poskytne vynikajúce výsledky. Vytvorené tak, aby zlepšovali produktivitu – prostredníctvom jedinečnej kombinácie schopnosti spájať zváraním, kvality zvárania a vysokých rýchlostí zvárania, vďaka čomu dosiahnete viac pri menšom množstve nepodarkov.

Pripravení na objednávku?

KÚPTE TERAZ

Air Products' Služba Gastrak®

Ušetrite peniaze, zvýšte produktivitu a zvýšte kvalitu. Či už používate jednotlivé tlakové fľaše alebo plynové potrubie, služba Gastrak® vám môže pomôcť.

  • Znížiť náklady: Odstránením rázov pred zváraním a nadmerným prietokom plynu spotrebujete menej plynu.
  • Zlepšite kvalitu: Dôsledné používanie optimálneho prietoku plynu zlepšuje kvalitu zvaru a znižuje zmetkovitosť.
  • Jednoduchá inštalácia: Zariadenia Gastrak® môžu byť integrované do existujúceho alebo nového plynovodu, alebo môžu byť použité s tradičnými fľašami alebo fľašami Integra®.

Zobraziť video

 
CHCETE ZAČAŤ ŠETRIŤ?

CENTRUM ZDROJOV