Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Často kladené otázky o héliu

Aká je ADR klasifikácia hélia? plus minus
  • UN/ID č.: UN 1046
  • Správny prepravný názov: HELIUM, COMPRESSED
  • Trieda alebo divízia: 2
  • Kód tunela: (E)
  • Štítky: 2.2
  • ADR/RID ID nebezpečenstva č.: 20
  • Látka znečisťujúca more: Nie
  • Chemický symbol je He a atómové číslo 2.
  • Synonymá: hélium, héliový plyn, plynné hélium, balónový plyn
  • Registračné číslo REACH: Uvedené v prílohe IV / V REACH, oslobodené od registrácie.
  • Klasifikácia látky alebo zmesi Plyny pod tlakom - Stlačený plyn. H280:Obsahuje plyn pod tlakom; pri zahriatí môže explodovať.
Ako hélium zabraňuje tomu, aby potápači dostali dekompresnú chorobu? plus minus

Keď je vzduch dýchaný pod tlakom, dusík sa rozpúšťa v krvi. Keď sa tlak uvoľní, dusík vychádza z roztoku ako bubliny, čo ovplyvňuje obehový systém a spôsobuje kesónovú chorobu alebo "ohyby". Hélium sa rozpúšťa oveľa menej a dekompresia je rýchlejšia.

Na zdvihnutie 1 kg potrebujete 0,975 m3 (alebo 0,165 kg) hélia. Takže zaokrúhlene musíte naplánovať 1 M3 hélia na zdvihnutie 1 kg.

Zistite viac o našom Plynový rad Balloonium®: s o 50 % viac plynu a ľahšími fľašami dávajte pozor, aby ste sa nenechali uniesť!

Hélium sa používa na detekciu netesností, pretože je netoxické, nie je nebezpečné, inertné a má druhú najmenšiu molekulovú veľkosť, ľahko prenikne aj do tých najmenších netesností.

Detekcia úniku hélia môže byť použitá v rôznych aplikáciách, ako sú klimatizačné a chladiace jednotky, lampy a osvetľovacie trubice; elektrické zariadenia; polovodičové komponenty; automobilové diely; lítiové batérie; obaly (potraviny, aerosól); vákuové systémy; tlakové nádoby, meradlá, regulátory; kompresory a hermetické obaly.

Zistite viac o detekcia únikov.

Hélium používajú lídri v oblasti obrany, jadrového a leteckého priemyslu na zisťovanie netesností v kritických zariadeniach vrátane raketových motorov a na čistenie a prenos paliva. Naša patentovaná technológia čerpania tekutého hélia umožňuje týmto odvetviam tlakovať veľké plynové zásobníky na mieste pri nižších nákladoch, s menšou energiou a pri vyšších rýchlostiach.

Hélium možno použiť aj na čistenie. Keďže má najnižší bod topenia a varu zo všetkých plynov, je inertný a má nízku teplotu tuhnutia, používa sa na čistenie vytláčaním veľmi studených kvapalín, ako je kvapalný kyslík alebo kvapalný vodík, bezpečným bez zmrazenia.

Viac informácií o tejto aplikácii nájdete na našej stránke natlakovanie a preplachovanie stránky.

Hélium s ultravysokou čistotou (UHP) obsahuje mimoriadne nízke hladiny kyslíka, uhľovodíkov a vody, čo z neho robí ideálny nosný a prídavný plyn pre mnohé laboratórne aplikácie. Minimalizuje prepúšťanie stĺpcov a základný šum pre presnejšie analýzy.

Zistite viac o našom Rad plynov Experis® Ultra High Purity : čistota, presnosť, stabilita a pokoj v duši.

Hélium je jediný plyn, ktorý vo svojej kvapalnej forme vrie pri 4,2 K, čo je teplota potrebná pre cievky supravodivých magnetov.

Zistite viac návštevou našej MRI a NMR stránky

V procese výroby vlákna je hélium nevyhnutné na chladenie vlákna, keď sa vyťahuje z pece a pred nanesením ochranných povlakov. Hoci výrobné procesy sa značne líšia, typický proces výroby optických vlákien používa veľké množstvo hélia.

Zistite viac o Optických vlákien aplikácie.

Hélium sa používa na zaplavenie povrchu skla, aby došlo k nárazu. Po natiahnutí optického skla do jemných prameňov je toto sklo tienené héliom, zatiaľ čo sa aplikuje plášť, aby sa zabránilo reakcii novovytvoreného povrchu skla s nečistotami prítomnými v okolitom vzduchu.

Zistite viac o našom sklo; sklenený aplikácie.

Hélium je preferovaný ochranný plyn pre vysokorýchlostné a vysokovýkonné laserové zváranie. Hélium má vysokú tepelnú vodivosť, vytvára zvary s vynikajúcim pomerom strán, vysoký ionizačný potenciál, poskytuje vynikajúce potlačenie plazmy a vysoké rýchlosti zvaru.

Zistite viac o našom Maxx® Rozsah plynov pri zváraní: zvýšená produktivita, menej nepodarkov a lepšie pracovné prostredie

Kde sa dnes hélium vyrába? plus minus

Hélium možno nájsť len v určitých ložiskách zemného plynu po celom svete. Hlavné zdroje sa nachádzajú v USA, Katare a Alžírsku. Menšie zdroje existujú aj v Austrálii, Rusku a Poľsku.